REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDystrybucja darmowych testów covidowych

Dystrybucja darmowych testów covidowych

-

Darmowe testy na COVID-19 do wykonania w domu można zamawiać od środy na covidtests.gov, rządowej stronie internetowej. Program ogłosił jeszcze pod koniec grudnia prezydent Joe Biden w celu powstrzymania pandemii. Dostępny będzie zestaw czterech testów wysłanych pod dany adres bez względu na liczbę domowników.

Zapotrzebowanie na testy zwiększyła fala pandemii napędzana wysoce zakaźną odmianą koronawirusa – Omikron. Aby pomóc Amerykanom w przeprowadzeniu szybkich testów wykrywających COVID-19, administracja Bidena zakupiła miliard szybkich testów do wykonania w domu, które można otrzymać za darmo.

REKLAMA

Od środy 19 stycznia każdy w USA może zamawiać testy online na stronie covidtests.gov. Nie trzeba ponosić kosztów wysyłki ani podawać numeru karty kredytowej, wystarczy imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Z informacji Białego Domu wynika, że można otrzymać zestaw czterech testów bez względu na liczbę mieszkańców.

Po wejściu na stronę covidtests.gov wybieramy opcję zamówienia (Order Free At-Home Tests) i wtedy zostaniemy przekierowani na stronę poczty amerykańskiej usps.com, na której należy wypełnić formularz kontaktowy (imię i nazwisko, adres zamieszkania).

Zestawy (rapid COVID-19 tests) mają być pod koniec stycznia wysyłane pocztą USPS w ciągu 7-12 dni od złożenia zamówienia na stronie covidtests.gov. Biorąc pod uwagę spodziewane duże zainteresowanie programem możliwe będą opóźnienia. Administracja uruchomi również linię telefoniczną, dzięki której zestawy będą mogły zamawiać osoby bez dostępu do strony internetowej.

Administracja prezydenta Bidena podkreśla, że testy są ważnym narzędziem pomagającym ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Federalne Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zalecają, aby przeprowadzić test na COVID-19 w przypadku pojawienia się symptomów choroby, co najmniej pięć dni po bliskim kontakcie z kimś, kto ma COVID-19, lub przed spotkaniem w pomieszczeniach zamkniętych z grupą osób, które są zagrożone ciężkim przebiegiem choroby.

Biały Dom przypomina także, że z dniem 15 stycznia prywatne firmy ubezpieczeniowe są zobowiązane do pokrycia kosztów ośmiu testów na Covid-19 na osobę wykonywanych w domu w ciągu miesiąca. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina, korzystająca z tego samego planu ubezpieczenia, będzie mogła otrzymać 32 takie testy miesięcznie, objęte planem zdrowotnym.

Za testy należy jednak zapłacić z własnej kieszeni, a następnie zachować paragon i złożyć wniosek do firmy ubezpieczeniowej o zwrot kosztów. Administracja Bidena zachęca ubezpieczycieli do uproszczenia formalności. Więcej informacji można znaleźć na rządowej stronie www.cms.gov.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2109202884 views

REKLAMA

2109203116 views

REKLAMA

REKLAMA

2110999507 views

REKLAMA

2109203257 views

REKLAMA

2109203356 views

REKLAMA

2109203464 views