Strona głównaSportIgrzyska Europejskie - polscy siatkarze powalczą o medal

Igrzyska Europejskie – polscy siatkarze powalczą o medal

-

Dawid Konarski należy do najbardziej doświadczonych siatkarzy młodego zespołu trenera  fot.Maciej Kulczyński/EPA
Dawid Konarski należy do najbardziej doświadczonych siatkarzy młodego zespołu trenera Andrzeja Kowala fot.Maciej Kulczyński/EPA

Polscy siatkarze pokonali Słowaków 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich w Baku i awansowali do czołowej czwórki turnieju. W piątek o awans do finału powalczą z Bułgarami, którzy wygrali z Turkami 3:1 (24:26, 25:19, 25:17, 25:20).

Polska: Artur Szalpuk, Dawid Dryja, Dawid Konarski, Paweł Woicki, Grzegorz Kosok, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (libero) oraz Adrian Buchowski, Michał Kędzierski, Szymon Romać, Bartłomiej Grzechnik.

Biało-czerwoni pozostają niepokonani w turnieju w Baku. W środę odnieśli już szóste zwycięstwo, które dało im awans do półfinału.

Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod dyktando zespołu trenera Andrzeja Kowala, którzy szybko odskoczyli na bezpieczny dystans. Partię skończył skuteczną kiwką środkowy Grzegorz Kosok.

W drugim Słowacy zagrali na większym luzie i skuteczniej. Po ataku Petera Mlynarcika wyszli nawet na prowadzenie 13:11, ale Polacy szybko odrobili straty. Końcówka nie zapowiadała się emocjonująco, gdyż biało-czerwoni prowadzili 24:20, ale rywale zdobyli trzy punkty z rzędu. W kolejnej akcji jednak na zagrywce pomylił się Macel Lux i set zakończył się wynikiem 25:23.

Początek trzeciej partii to błędy Polaków w przyjęciu i skuteczne bloki Słowaków, co przełożyło się na wynik. Było nawet 2:7, ale wtedy siatkarze Kowala zaczęli odrabiać straty. Remis pojawił się na tablicy wyników, gdy uzyskali 12. punkt.

W końcówce biało-czerwoni nie pozostali przeciwnikom złudzeń. Skuteczne ataki rezerwowych Adriana Buchowskiego, Szymona Romacia oraz Dawida Konarskiego zapewniły im bezpieczną przewagę, a w konsekwencji wygraną w secie i całym meczu.