Strona głównaSportDrugi z rzędu remis Bayernu, Koeln wiceliderem

Drugi z rzędu remis Bayernu, Koeln wiceliderem

-

epa05586761 Frankfurt's goalkeeper Lukas Hradecky (up) clears the ball during the German Bundesliga soccer match between Eintracht Frankfurt and Bayern Munich in Frankfurt Main, Germany, 15 October 2016. The match ended 2-2.  EPA/FRANK RUMPENHORST (ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)
Robert Lewandowski nie strzelił gola dla Bayernu w czterech ostatnich meczach fot.Frank Rumphenhorst/EPA

Lider niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayern Monachium zremisował drugi mecz z rzędu, tym razem w 7. kolejce na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 2:2. Robert Lewandowski grał od 67. minuty. Wiceliderem został FC Koeln, po zwycięstwie u siebie nad FC Ingolstadt 2:1.

Lewandowski, bohater dwóch ostatnich meczów reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata (3:2 z Danią i 2:1 z Armenią), rozpoczął spotkanie we Frankfurcie na ławce rezerwowych. Bayern w środę zagra z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów i odpoczynek czołowemu zawodnikowi Bawarczyków na pewno się przyda.

Na boisko polski napastnik wszedł w 67. minucie, gdy Bayern prowadził 2:1 i grał z przewagą jednego zawodnika. Bramki dla gości zdobyli Holender Arjen Robben oraz prezentujący świetną dyspozycję Joshua Kimmich (czwarty gol w sezonie, trzeci w trzecim kolejnym meczu), a dla Eintrachtu – Węgier Szabolcs Huszti.

Kiedy w 65. minucie Huszti zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, wydawało się, że nic nie odbierze zwycięstwa Bayernowi. Tymczasem w 78. minucie Eintracht wyrównał, na dodatek w niecodzienny sposób. Gola strzelił… klatką piersiową Meksykanin Marco Fabian.

To drugi z rzędu remis Bayernu w Bundeslidze (poprzednio 1:1 u siebie z FC Koeln), a trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa, licząc wyjazdową porażkę 0:1 z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów.

Lewandowski wciąż ma pięć bramek w tym sezonie Bundesligi – nie strzelił gola w czterech ostatnich meczach ligowych.

Po siedmiu kolejkach Bawarczycy mają 17 punktów, ale już tylko o dwa wyprzedzają FC Koeln. Drużyna z Kolonii pokonała w sobotę u siebie ostatni w tabeli FC Ingolstadt 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Francuz Anthony Modeste (jedną z karnego), który z dorobkiem siedmiu trafień prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Dzień wcześniej czwarta Borussia Dortmund, która rywalizuje z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów, zremisowała u siebie z trzecią obecnie Herthą Berlin 1:1. Szóstego gola w sezonie zdobył napastnik BVB Pierre-Emerick Aubameyang, który kilka minut wcześniej nie wykorzystał „jedenastki”.

W sobotę aż dwa rzuty karne zmarnowali za to piłkarze Borussii Moenchengladbach (0:0 u siebie z Hamburgerem SV). Pechowymi strzelcami okazali się Andre Hahn i w drugiej połowie Lars Stindl. Goście od 25. minuty grali w dziesiątkę.