Bjoergen zmienia strategię PR, do zdjęć zawsze w swetrze

fot.Edi Engeler/EPA

Zdaniem Marit Bjoergen dziennikarze „nienormalnie” interesują się jej mięśniami fot.Edi Engeler/EPA

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Marit Bjoergen postanowiła zmienić strategię public relations i w kontaktach z mediami będzie zawsze zakładać sweter, aby zakryć swoje mięśnie.

Norweżka wyjaśniła w obszernym wywiadzie na łamach szwedzkiego dziennika „Aftonbladet”, że powodem takiej decyzji jest „nienormalne” zainteresowanie dziennikarzy jej mięśniami. – Zwłaszcza ci spoza Skandynawii koniecznie chcą fotografować moje ramiona i są wręcz sfiksowani na tym punkcie – powiedziała.

Powodem jest zdjęcie zrobione w styczniu 2012 roku w Val di Fiemme zaraz po zakończeniu Tour de Ski. Podczas transmisji satelitarnej norweskiej telewizji NRK z okazji zdobycia przez biegaczkę nagrody „sportowca roku” Bjoergen ubrana w sukienkę bez ramion pokazuje na nim swoje lewe ramię, które wygląda wręcz nieprawdopodobnie na tle stojącej obok Therese Johaug.

W szwedzkich mediach stwierdzono, że mięśnie są „bardzo męskie”, a w Finlandii skomentowano że „Bóg nie był w stanie stworzyć takiego ciała”.

– Fotografia obiegła cały świat, a komentarze niektórych mediów sugerujących doping i stosowanie sterydów były niesmaczne i bardzo dla mnie przykre – podkreśliła Bjoergen.

Podkreśliła, że jest zadowolona ze swojego ciała i nie zamierza zmieniać treningu.

– Taką mam już budowę, a przecież nie spędzam w siłowni więcej czasu niż drobna Therese Johaug. Teraz jednak zaczynając już od Tour de Ski (3-11 stycznia) będę zawsze zakładać sweter, aby nie pojawiły się nowe zdjęcia, kolejne komentarze i sugestie – dodała Bjoergen.

Autorką słynnego zdjęcia jest norweska fotografka Lise Aserud pracująca dla agencji Scanpix.

W rozmowie wyjaśniła, że był to przypadek. – Sesja zdjęciowa w Val di Fiemme już się zakończyła, lecz znając dobrze Marit postanowiłam zrobić jeszcze jedno zdjęcie, ponieważ świetnie wyglądała w sukience i celem było ujęcie połączenia kobiecości i siły. Użyłam szerokokątnego obiektywu, krótkiej odległości i specyficznego kąta ujęcia oraz poprosiłam ją, aby maksymalnie napięła mięśnie. Tak powstało zdjęcie, które ku mojemu zaskoczeniu obiegło cały świat.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*