Morawiecki: w tyglu światowych doświadczeń i ogniu sporów będziemy kierować się dobrem RP

Morawiecki: w tyglu światowych doświadczeń i ogniu sporów będziemy kierować się dobrem RP

W tyglu dzisiejszych europejskich i światowych doświadczeń, w ogniu różnych sporów będziemy kierować się dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli – mówił podczas uroczystości powołania jego rządu przez prezydenta premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zapewniał, że jego rząd będzie dbał o zachowanie tożsamości kulturowej i dziedzictwa kulturowego Polski.

„W tym tyglu dzisiejszych europejskich i światowych doświadczeń, w ogniu różnych sporów na pewno będziemy kierować się oczywiście, tak jak wszyscy to przysięgaliśmy, dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli” – mówił.

„Jednocześnie będziemy starali się, żeby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem jednoczonej Polski, żeby był rządem wszystkich obywateli, żebyśmy byli akceptowani, żebyśmy byli również docenieni przez tych, którzy na nas nie głosowali – to byłoby największym sukcesem, największym zaszczytem” – dodał.

Premier podkreślił, że kierowany przez niego rząd będzie rządem „nadziei i optymizmu”. „Chcemy, żeby ten optymizm, który zagościł pod wieloma strzechami, ten uśmiech na twarzy dzieci, żeby on rozprzestrzeniał się jak najszerzej w naszym społeczeństwie. To będzie też dla nas wyznacznik, bo działamy, żyjemy, rządzimy przede wszystkim w imieniu obywateli i dla nich” – powiedział Morawiecki. (PAP)

fot.Paweł Supernak/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*