Zuch Kozioł, magik i wróżka, czyli wieczór andrzejkowy z Elektrycznymi Gitarami

Zuch Kozioł, magik i wróżka, czyli wieczór andrzejkowy z Elektrycznymi Gitarami

Nie ma chyba osoby, która nie potrafiłaby zanucić przynajmniej jednej piosenki z repertuaru Elektrycznych Gitar. Człowiek z liściem na głowie, Jestem z miasta, czy też Kiler są bez wątpienia utworami ponadpokoleniowymi. Zespół istnieje od ponad 20 lat a przewodzi mu nietuzinkowy wokalista – Kuba Sienkiewicz.

andrzejki (3)

Kuba Sienkiewicz, wokalista Elekrtycznych Gitar fot.Kamila Sumelka

Jest on postacią szalenie interesującą. Wiekszości z nas znany wyłącznie z autoironicznych tekstów oraz specificznego poczucia humoru. Osobom bardziej wtajemniczonym kojarzy się z pierwszymi krokami muzycznymi w zespołach SPIARDL, Zuch Kozioł oraz Miasto. Niewielu jednak wie, iż jest to prawdziwy przykład człowieka–orkiestry. Autor tekstów, piosenkarz, muzyk ale także felietonista, aktor, neurolog.

O tym jak bardzo interesującą jest on postacią mieli okazję przekonać się uczestnicy tegorocznych andrzejek, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Copernicus Center.
Podczas tego pełnego niespodzianek koncertu, fani zespołu usłyszeć mogli największe przeboje Elektrycznych Gitar. Ogromnym zaskoczeniem okazał się także występ niezwykle utalentowanej córki wokalisty – Kasi Sienkiewicz.

Organizatorzy bez wątpienia zadbali o swoich gości. Wieczór uświetnił niesamowity pokaz magii, za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ Bartek a sponsorem kolacji Deli4U. Nie zabrakło także wróżki, która do ostatnich chwil czytała z ręki oraz przepowiadała przyszłość.

Sobotni wieczór okazał się doprawdy interesujący. Jak na koncert zespołu, który pisze oraz śpiewa o „problemach pięćdziesięciolatów” pojawiło się na nim zadziwiająco dużo młodzieży. Był to jeden z tych wieczorów, w których różnice pokoleniowe zdawały się całkowicie zacierać. Oby takich więcej…

Tekst i zdjęcia Kamila Sumelka

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*