Sztuka Dla Serca

Sztuka Dla Serca

Już po raz trzeci Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) i Fundacja Dar Serca zorganizowały wspólnie wystawę „Sztuka dla Serca”, z której dochód w całości przekazywany jest na działalność obu instytucji.

Otwarcie wystawy. Od lewej dyrektor MPA Jan Loryś, Agnieszka Schweitert, Andrzej Pawłowski i konsul Konrad Zieliński

Otwarcie wystawy. Od lewej dyrektor MPA Jan Loryś, Agnieszka Schweitert, Andrzej Pawłowski i konsul Konrad Zieliński

Gala otwierająca to wydarzenie odbyła się w minioną sobotę w Muzeum. Obecni byli na niej wybitni polonijni artyści – malarze, rzeźbiarze, fotograficy i projektanci biżuterii, m.in. Agnieszka Podczaszy, Dominika Kuzak, Henryk Pasko, Paweł Juszkiewicz i Lidia Wylangowska. Przez kilka godzin mieliśmy okazję zapoznać się z ich dziełami. Wszystkie wystawione oryginały oraz oferowane w przystępnych cenach repliki były przeznaczone na sprzedaż.

– To świetna okazja, by nie tylko osobiście poznać współczesnych polskich artystów, ale przede wszystkim, poprzez zakup ich dzieł, wesprzeć finansowo dwie ważne polonijne organizacje – mówił konsul Konrad Zieliński. – Fascynujące również jest to, że w Muzeum Polskim wystawiło swoje prace tylu młodych artystów. To świadczy o sile polskiej sztuki w Chicago – dodał konsul.

W środę wieczorem – kolejna odsłowna „Sztuki dla Serca”. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele wielu biznesów i organizacji. Oprócz pięknej wystawy organizatorzy zapewniają d obrą muzykę. W trakcie przyjęcia będzie można nabyć prezentowane dzieła sztuki. Cały dochód, podobnie jak w sobotę, przeznaczony będzie na Fundację Dar Serca i MPA. Zapraszamy gorąco w godz. od 18.00 do 22.00, oczywiście do Muzeum Polskiego.

Zdj. Robert Wachowiak

Cincopa WordPress plugin

Zdj. Kasia Jarosz

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*