Mick Jagger na koncercie w Warszawie: jestem za stary by być sędzią

Mick Jagger na koncercie w Warszawie: jestem za stary by być sędzią

Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać – powiedział podczas niedzielnego koncertu w Warszawie do swych fanów lider zespołu The Rolling Stones Mick Jagger.

Koncert The Rolling Stones odbywa się w na PGE Narodowym w ramach europejskiego tournee „Stones – No Filter”.

W niedzielę wieczorem pojawiło się w internecie nagranie, na którym słychać jak Mick Jagger pozdrawia swoich fanów. „Jak się macie, Warszawo?” – pyta po angielsku. Następnie w języku polskim dodaje: „Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać”.

Kilka dni temu były prezydent Lech Wałęsa wystosował do The Rolling Stones list, w którym poprosił członków zespołu o wsparcie w obronie niezależności sądów. „Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć” – zwrócił się z apelem do „Stonesów” Lech Wałęsa.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w dniu następującym po upływie trzech miesięcy od tego terminu w stan spoczynku przechodzą z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. W związku z tym sędziowie ci od 4 lipca według ustawy przestają pełnić swe funkcje. Mogą oni dalej orzekać, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

I prezes SN Małgorzata Gersdorf – która ukończyła 65 lat – nie złożyła takiego oświadczenia. Oświadczyła, że „stanowisko prezesa SN, niezależnie od tego kto by nim był, ma kadencyjność określoną w konstytucji” i kadencyjność ta „nie podlega dyskusjom i zmianom ustawowym”.

Niedzielny Koncert jest czwartym występem Stonesów w Polsce. Ostatni raz zespół zagrał w naszym kraju w 2007 r. Wcześniej wystąpił w 1998 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz w 1967 r. na dwóch koncertach w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.(PAP)

Na zdjęciu: The Rolling Stones na koncerscie w Warszawie
fot.The Rolling Stones/Facebook

Categories: Kultura

Comments

 1. Normals
  Normals 13 lipca, 2018, 16:16

  Czekam na komentarze lepszego sortu ze Jagger to SB-ek, jego ojciec to komunista a dziadek z Hitlerem napadl w 39-tym na Polske. Pisiakom juz coraz mniej zespolow zostaje w ich kajeciku z ulubiona muzyka, jak tak dalej pojdzie to zostana im tylko Arka Noego, Zenek Martyniuk i Andrzej Rosiewicz. Z drugiej strony zastanawiam sie ilu jeszcze znanych na swiecie osob lub instytucji musi otwarcie potepic PIS ( a lista staje sie coraz dluzsza) , zeby sie PISiaki zreflektowaly ze PIS to rak ktory toczy Polske……

  Reply this comment
 2. Yankes
  Yankes 14 lipca, 2018, 10:05

  Normals- zyjesz mitami i tym co chcesz aby bylo….w Polsce sa organizowane jedne z najlepszych festiwli muzycznych w Europie….Krakow Live Festival , Up to Date Festiwal – Bialystok , Pol And Rock ( Przystanek Woodstook) Kostrzyn nad Odra , OFF Festival Katowice , Jarocin Festival , Open”er Festival Gdynia , Tauron Nowa Muzyka Katowice, Meskie Granie Orkiestra – rozne miasta , final w Zywcu…. przychodzi setki tysiecy ludzi ,jest bezpiecznie i bardzo klimatycznie ……. a mimo czolgow na ulicy i pelnych wiezien ( glownie opozycji i zlodzieii) na w/w imprezy przyjezdzaja Gwiazdy – Depeche Mode , Guns n” Roses , Eneli Sande , Metallica , Beyonce i Jay-Z , Bruno Mars , Rolling Stones , Paul McCarney….i wielu wielu innych , czesto kolejny raz To co piszesz staje sie nudne i przewidywalne…. polecam ksiazke SYN – Philipp Meyer….zresetujesz czerep

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*