Zwierzęta domowe w pociągach Metry. Tylko w weekendy

fot.amtrak_russ/Wikipedia

fot.amtrak_russ/Wikipedia

Dyrekcja kolei Metra wyraziła zgodę, by na razie, na zasadzie eksperymentu, w pociągach można było przewozić w klatkach niewielkie zwierzęta domowe. Eksperyment ma potrwać od 4 lipca do 4 października. 

– Inne agencje transportowe, w tym także CTA realizują już podobny program, więc postanowiliśmy pójść ich śladem – wyjaśnia rzecznik Metry Michael Gillis.

Złagodzenie przepisów przewozowych będzie obowiązywać tylko na jednej linii do Rock Island i tylko w weekendy. Rzecznik zapewnia jednak, że program może zostać rozszerzony na wszystkie linie.

Na zlecenie Metry niedawno został przeprowadzony sondaż, w którym zapytano respondentów, czy nie mają nic przeciwko obecności niewielkich zwierząt domowych w wagonach kolejowych. Pomysł ten poparło prawie 60 proc. uczestników sondażu.

Na kolejne pytanie, czy gdyby pilotażowy program okazał się sukcesem, należałoby go rozszerzyć w weekendy na wszystkie linie, pozytywnie odpowiedziało również niemal 60 proc. respondentów.

– To program pilotażowy. Będziemy wiedzieć co z niego wyniknie po trzech miesiącach. Spodziewamy się, że na początek w naszych wagonach będzie przewożona niewielka ilość zwierząt domowych – przyznaje dyrektor Metry Romayne Brown.

Dr Ruchi Gupta, ekspert ds. alergii z Northwestern Univiersity Feinberg School of Medicine ostrzega, iż Metra powinna znaleźć sposoby odseparowania zwierząt od osób uczulonych na psy lub koty. – WIelu ludzi cierpi na tego typu alergie, dlatego też w każdym składzie powinien znaleźć się wagon, w którym zwierząt przewozić nie wolno – twierdzi dr Gupta. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*