Rahm Emanuel składa w Chicago pierwsze deklaracje

Były szef gabinetu prezydenta Obamy, Rahm Emanuel w niedzielę oficjalnie poinformował, że będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza Chicago. Od poniedziałku polityk rozpoczyna kampanię przypomnienia o sobie mieszkańcom miasta, które opuścił przed dwoma laty udając się do Białego Domu.

fot.AP/ Rahm Emanuel deklaruje ciężką pracę w służbie mieszkańcom Chicago

„Powiedz, jak ci się to podoba” – pod takim  hasłem Emanuel rusza w różne dzielnice Chicago. Ta inicjatywa z jednej strony ma przybliżyć kandydatowi do najwyższego urzędu w mieście jego bolączki, z drugiej zachęcić chicagowian do oddania na niego głosu.

Kotrkandydaci  witają polityka w Chicago z mniej otwartymi ramionami żądając, by na początek wyjaśnił swoją rolę w wyborze następcy Baracka Obamy w Senacie USA i udział w aferze korupcyjnej z tym związanej. (Jak wiadomo, były gubernator Illinois, Rod Blagojevich chciał dobrze sprzedać wakującą pozycję.)

W dwuminutowym nagraniu wideo Rahm Emanuel mówi o dobrym przygotowaniu do pełnienia funkcji burmistrza, zwracając uwagę na konieczność walki z przestępczością i uporanie się z deficytem budżetowym. Podkreśla także swoje chicagowskie pochodzenie oraz przypomina o tym, że przez trzy kadencje reprezentował 5 okręg wyborczy w Kongresie.

Emanuel deklaruje również w nagraniu, że jest gotowy ” ciężko pracować, by bezpośrednio służyć mieszkańcom Chicago”.

MB (Chicago Tribune)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*