Prezydent Bannockburn ustąpił z urzędu. Napastował nieletnich

Prezydent Bannockburn ustąpił z urzędu. Napastował nieletnich

James Barkemeyer niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska prezydenta   Bannockburn (na północnym przedmieściu Chicago), po tym jak  do wiadomości publicznej podano, że jest podejrzany o seksualne napastowanie nieletnich.

Zarzuty sięgają początku lat 90., gdy Barkemeyer  (obecnie 57-letni) nie był jeszcze prezydentem Bannockburn i prowadził sklep gospodarstwa domowego w Willmette. Niedawno  były pracownik placówki Linden Hardware w Wilmette zgłosił się na komendę policji w tej miejscowości. Trzydziestokilkuletni mężczyzna twierdzi, że jako kilkunastoletni chłopiec był molestowany przez Barkemeyera w sklepie, w którym pracował na pół etatu. Według relacji ofiary, proceder trwał przez cztery lata.

W ramach przeprowadzonego śledztwa, detektywi policji Wilmette rozmawiali jeszcze z kilkoma mężczyznami, którzy jako chłopcy pracowali w sklepie Linden Hardware; dwóch z nich stwierdziło, że także byli molestowani przez Barkemeyera. Mężczyzna przyznał się do winy, ale utrzymywał, że wykorzystał tylko dwóch, a nie trzech chłopców.

Policja Wilmette  nie postawi byłemu prezydentowi Bannockburn  żadnych oficjalnych zarzutów, ponieważ sprawa karna uległa przedawnieniu, informuje telewizja ABC.

Niewykluczone jednak, że domniemane ofiary będą żądały zadośćuczynienia w trybie cywilnym.

Sklep, w którym miało dojść do przestępstw seksualnych, należy do rodziny Barkemeyerów od ponad 40 lat. Były prezydent Bannockburn  wciąż jest jego współwłaścicielem. (ao)

fot.Google Maps

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*