Milionowa grzywna dla linii United za spóźnienia na O’Hare

Milionowa grzywna dla linii United za spóźnienia na O’Hare

Linie lotnicze United zapłacą 1,1 mln dol. za kilkanaście długich opóźnień odlotów w tym samym dniu z lotniska O’Hare. Tę najwyższą od wprowadzenia nowych przepisów dla przewoźników w 2010 roku karę, wyznaczył federalny Departament Transportu. Jest nadzieja, że strata finansowa przyczyni się do sprawniejszej pracy tych linii.

United Airlines fot. Tannen Maury/PAP/EPA

United Airlines fot. Tannen Maury/PAP/EPA

Według krytyków United nie została dostatecznie ukarana. Regulamin zezwala na wyznaczenie grzywny w wysokości 27,500 dol. od pasażera, jeśli odlot jest opóźniony ponad 3 godziny. Należało jednak wziąć pod uwagę, że 13 lipca 2012 roku trzynaście samolotów United zostało zatrzymanych na O’Hare z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. W tym dniu w metropolii chicagowskiej miały miejsce gwałtowne burze, które spowodowały masowe przesunięcia czasu odlotów.

Linie nie dostosowały się do innego przepisu, który mówi, że po przekroczeniu 3 godzin postoju należy zezwolić pasażerom na wyjście z samolotu. Nie skontaktowano się również z personelem lotniska ani nie poproszono innych linii o pomoc, czym pogorszono przykrą dla pasażerów sytuację, szczególnie w tych samolotach, gdzie były uszkodzone łazienki.

475 tys. dol. z grzywny pójdzie na konto Departamentu Transportu. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone dla pasażerów i na szkolenia personelu w zakresie przepisów obowiązujących wszystkie linie lotnicze.

United Airlines zobowiązały się do pilnego przestrzegania regulaminu.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*