Gubernator wyemitował reklamę z krytyką demokratów (WIDEO)

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

W obliczu impasu budżetowego republikański gubernator Bruce Rauner zaatakował w reklamie telewizyjnej marszałka stanowej Izby Reprezentantów Michaela Madigana i demokratycznych parlamentarzystów.

Powodem ataku jest odrzucenie przez zdominowaną przez demokratów legislaturę planu zmian gospodarczych, politycznych i społecznych autorstwa Raunera. Gubernator powiedział, że nie będzie rozmawiał z demokratami o podwyżce podatków i nie podpisze przegłosowanej przez nich  ustawy budżetowej, jeśli nie zaakceptują jego planu.

Trzydziestosekundowy spot, noszący tytuł „Illinois na rozdrożu”,  obarcza  Madigana oraz kontrolowanych przez niego polityków winą za impas budżetowy. − Nie chcą się zmienić, nie chcą ani żadnej dyscypliny w wydawaniu pieniędzy, ani reform ekonomicznych kreujących miejsca pracy, ani ograniczenia kadencji swego urzędowania. Chcą tylko jednego − podwyżki podatków − stwierdza głos narratorki.

Reklama miała być emitowana tylko w Chicago i okolicach kosztem około 400 tys. dol., ale Rauner ostatecznie zadecydował, że będzie pokazywana w całym Illinois, co zwiększyło wydatki na nią do ponad 800 tys. dolarów.

Spot został sfinansowany przez komitet akcji politycznej Raunera − Turnaround Illinois, Inc. Fundusze na ten cel przekazał m.in. Sam Zell, miliarder i potentat na rynku nieruchomości oraz sam Rauner, również miliarder i były inwestor.

W swym planie, odrzuconym przez parlamentarzystów, gubernator domaga się ograniczenia praw związków zawodowych i  wypłat odszkodowań dla pracowników z tytułu wypadków, których doznali w miejscu zatrudnienia. Rauner chce też zamrożenia podatków od nieruchomości oraz ograniczenia kadencji wybieralnych urzędników

Jeśli parlament stanowy i gubernator nie osiągną porozumienia w sprawie budżetu Illinois, to z dniem 1 lipca administracja stanu zostanie sparaliżowana.

(ao)

Categories: Chicago, Wideo

Comments

  1. olek
    olek 18 czerwca, 2015, 19:58

    Nareszcie jeden pozytywnie myslacy,bo demokraci umia tylko podnosic podatki i juz problem z glowy.Brawo Panie Rauner!!! Trzymam za Pana kciuki!!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*