CPS: rezygnacje i wydalenia na rekordowo niskim poziomie

CPS: rezygnacje i wydalenia na rekordowo niskim poziomie

Rezygnacje z nauki i wydalenia z chicagowskich liceów znalazły się na rekordowo niskim poziomie – wynika z raportu przedstawionego przez zarząd chicagowskiego szkolnictwa. Największą poprawę odnotowano wśród afroamerykańskich uczniów.

Jak wynika z raportu, w roku szkolnym 2017-18 procent uczniów chicagowskich szkół średnich, którzy zostali wydaleni z liceów lub zrezygnowali z nauki wyniósł 6,4 i był na historycznie niskim poziomie. W poprzednim roku szkolnym poziom rezygnacji i wydaleń wyniósł 7,1 proc.
Chwaląc się poprawą szkolnych statystyk, burmistrz Chicago Rahm Emanuel podkreślił, że największe postępy poczynili uczniowie afroamerykańscy. Poprawa w szkolnych statystykach nastąpiła, zdaniem Emanuela, dzięki programom zajęć pozalekcyjnych oraz dostępności mentoringu.
Prezes CPS, Janice Jackson oceniła, że praca mentorów i korepetytorów odgrywa kluczową rolę w spadku liczby uczniów przerywających naukę w liceach oraz zachęciła dorosłych, aby osobiście zaangażowali się w edukację licealistów.
(gd)

fot.Pixabay.com/CPS

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 24 sierpnia, 2018, 08:23

    Poziom nauczania i zdobytej wiedzy jest nadal rekordowo niski. Cała reszta to zwyczajne lanie „wody przedwyborczej”.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*