Co robić w metropolii Chicago w długi weekend

Długi weekend z okazji Dnia Niepodległości obfituje tradycyjnie w parady, koncerty i pokazy sztucznych ogni. Choć w tym roku, z powodu cięć w miejskim budżecie, nie odbędzie się największy pokaz fajerwerków, kończący festiwal „Taste of Chicago”, to jednak mieszkańcom metropolii nie zabraknie atrakcji.

Sztuczne ognie tradycyjnie rozświetlą niebo w większości parków i przydomowych ogródków.

Największe, trwające 15 minut show zobaczyć będzie można w Wietrznym Mieście na Navy Pier 4 lipca (poniedziałek) o godzinie 21.00.

Miłośnicy muzyki klasycznej mogą wybrać się do Millenium Park gdzie w niedzilę o 17.30 zpecjalny koncert z okazji Dnia Niepodległości da Grant Park Orchestra.

Także w niedzielę będzie ostatnia szansa na skosztowanie specjałów serwowanych przez chicagowskie restauracje w ramach tegorocznego „Taste of Chicago”, w godz. od 11.00 do 18.00.

W poniedziałek w dzielnicy Hyde Park (przy 54 ulicy i Lake Park Ave.) odbędzie się parada z okazji Dnia Niepodległosci. Początek o godzinie 11.00.

Listę koncertów, pikników i świątecznych imprez w metropolii Chicago znaleźć można pod tym linkiem: Dzień Niepodległości 2011 w metropolii Chicago

MP

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*