Bank żywności buduje gigantyczną kuchnię

Bank żywności buduje gigantyczną kuchnię

Gigantyczna kuchnia, będąca w stanie wydawać około 17 tys. posiłków dziennie, powstanie w przyszłym roku na południowym zachodzie Chicago. The Greater Chicago Food Depository chce w ten sposób zaspokoić rosnącą potrzebę zdrowego wyżywienia dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz innych potrzebujących.

Największy w powiecie Cook bank żywności, The Greater Chicago Food Depository, planuje budowę kuchni o powierzchni 40 tys. stóp kw. na działce przylegającej do swojej siedziby przy 4100 W. Ann Lurie Place na południowym zachodzie Chicago. Posiłki tam przygotowywane będą przeznaczone do dostawy do domów potrzebujących. Organizacja przewiduje, że nowa kuchnia będzie w stanie wydać 4 miliony posiłków rocznie.

Zdrowe posiłki przygotowywane w kuchni rozprowadzane będą z pomocą dotychczasowych 700 partnerów współpracujących ze spiżarnią i dostarczane do domów, a także centrów społecznych.

Do tej pory misją The Greater Chicago Food Depository było gromadzenie, a następnie rozdzielanie niepsujących się produktów spożywczych do okolicznych spiżarni, jadłodajni i schronisk dla bezdomnych w Chicago i powiecie Cook.

Organizacja obliczyła, że około 10 milionów ubogich, starszych i niepełnosprawnych mieszkańców powiatu Cook ma trudności z wyjściem z domu w celu dojechania do najbliższego banku żywności. Przewiduje się, że liczba seniorów powyżej 65 roku w powiecie Cook życia wzrośnie do 2030 roku roku o 48 proc.

Budowa ma ruszyć latem przyszłego roku i zostać ukończona latem 2021 r. Jej koszt opiewa na 50 mln dol. Organizacja ma nadzieję, że zostanie on pokryty z darowizn. (jm)

fot. Greater Chicago Food Depository/Facebook

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 12 listopada, 2019, 14:56

    Socjalistyczny „system” chicagowski tworzy niewolników i później „szczyci” się tym, że ich karmi. Jest takie powiedzenie, że syty niewolnik, to największy przeciwnik wolności.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*