Aurora – miejscowość z amerykańskiego snu

Aurora fot.Cbradshaw /Wikipedia

Podchicagowska Aurora została uznana za wymarzone miejsce do realizacji „amerykańskiego snu”, czyli spokojnego życia połączonego z zawodowym i osobistym sukcesem. Ranking sporządziła firma SmartAsset, zajmująca się doradztwem finansowym.
W zestawieniu SmartAsset Aurora znalazła się na pierwszym miejscu amerykańskich miast, których mieszkańcy mają szansę na zrealizowanie swojego „amerykańskiego snu”. Autorzy rankingu porównali warunki życia w 261 amerykańskich miastach i miasteczkach. Pod uwagę wzięto m.in. etniczne zróżnicowanie miast i wskaźniki mobilności ekonomicznej, czyli poziom bogacenia się mieszkańców i możliwości pięcia się w hierarchii społecznej. Ocenione zostały także inne wskaźniki ekonomiczne, takie jak bezrobocie i posiadanie nieruchomości.
Aurora zajęła pierwsze miejsce ex aequo z West Valley City w stanie Utah. Miejscowość została uznana za idealne miejsce do realizacji „amerykańskiego snu” w związku ze spadającym poziomem bezrobocia oraz postępującym awansem społecznym i ekonomicznym mieszkańców.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*