9-latka uzyskała azyl w USA

Dina Rosales fot.YouTube

Dina Rosales fot.YouTube

9-letnia latynoska dziewczynka uzyskała azyl w Stanach Zjednoczonych − poinformowano na konferencji prasowej w Chicago w zeszłym tygodniu.

Dina Rosales z Hondurasu mieszka obecnie z rodziną w powiecie Lake, na północno-zachodnim przedmieściu Chicago. Uzyskała status uchodźcy i azyl, ponieważ ratowała się ucieczką przed przemocą panującą w jej rodzinnym kraju.

Do USA przybyła w zeszłym roku z falą około 68 tys. nieletnich uchodźców z Ameryki Centralnej; szła na piechotę, jechała autobusem i autostopem.

Adwokat dziewczynki powiedział telewizji ABC7, że wkrótce otrzyma ona obywatelstwo. Matka 9-latki stwierdziła, że nie mogła uwierzyć w swe szczęście dopóki nie została oficjalnie poinformowana o azylu.

(ao)

Categories: Chicago, Imigracja

Comments

  1. Pit
    Pit 10 września, 2015, 15:54

    Jak sie Donald Dumb dowie to dostanie sliniotoku

    Reply this comment
  2. kasia
    kasia 10 września, 2015, 19:30

    Zebys ty czasem nie dostal jak nasz kochany Trump zostanie prezydentem

    Reply this comment
    • Bea
      Bea 10 września, 2015, 21:35

      Pani Kasiu, nie mam nic do tego, ze miluje Pani Trumpa, Kazady ma prawo do swoich decyzji. Tak na marginesie, chyba obojetne kto to wygra. Kazdy jest taki sam. Dla Trumpa nastepna maskotka, juz chyba wszystko osiagnal oprocz prezydentury. Ludzie ludza sie, ze beda mieli prace bo Trump jest dobry w biznesie. Ten czlowiek nie liczy sie z ludzmi, jego nie interesuje czy ludzie maja prace czy nie. Sam 4 -o krotnie doprowadzil byle swoje firmy do bankrucji i ludzie znalezli sie na bruku. Tak, jest twardym wladca ale tylko jesli na tym on sam bedzie mial korzysci. Inna opcja nie wchodzi w gre. Jak dla mnie to za malo by kierowac takim wielkim krajem i byc na arenie miedzynarodowej. On nie szanuje ludzi, a to katastrofa w dyplomacji, bo nie zawsze kazdy musi miec taki sam poglad co on. Szkoda, ze ci madrzy ludzie nie drapia sie na ten stolek, i rozumiem tez ich, bo nic nie mogli by zrobic, juz inni by sie postarali o to. Ot polityka. zycze milego dnia:-)

      Reply this comment
      • agata
        agata 14 września, 2015, 14:21

        Bea zgadzam sie z twoimi słowami … Tak bedzie. Szkoda ze ci jego „fani” maja klapki na oczach

        Reply this comment
  3. Pit
    Pit 10 września, 2015, 22:31

    Kasia jak Dumb dostanie nominacje republikanska zmieni zdanie na wszystkie tematy lacznie z emigracja to cwany lis Nawet z latynosami sie przeprosi on mowi to co chcesz uslyszec on dobrze wie ze spory elektorat republikanski to sa ludzie ktorzy nienawidza wszystkich iwszystkiego co jest troszke inne Zdesperowani ludzie ktorym w zyciu sie niepowiodlo maja niskie zarobki sa leniwi I niewykrztalceni obwiniaja za swoje j czarnych immigrantow niepelnosprawnych latynosow itp Wielka ameryka czy bedzie Dumb czy inny Sramp i tak nie wroci poniewaz swiat sie zmienil jest ostra konkurencja na swiecie chiny indie itp Bez ciaglego doplywu mlodych zdrowych emigrantow ktorzy ciezko pracuja popadnie w tarapaty Ci co opluwaja emigrantow sami siedza na kanapie i jedza chipsy kupione za food stamps i narzekaja ze nielegalni zabrali im prace Mi to wszystko przypomina kopanie zdechlego konia ktory sie nie obroni A ci biedni mexykanie niedlugo przestana przyjezdzac i wtedy bedzie kryzys bo kto w tych miastach bedzie mieszkal Nie wiem czy wiesz ale w ostatnich 5 latach z USA ubylo 1 mln meksykanow I coroczny bilans jest na minusie wiecej wyjezdza niz wiezdza okolo 100tys rocznie a rasizm i homofobia to polska specjalnisc Have a nice day

    Reply this comment
  4. ola
    ola 11 września, 2015, 18:28

    Arizoma pognala nielegalnych i o wiele lepiej im sie zyje !!!!

    Reply this comment
  5. kon
    kon 11 września, 2015, 19:04

    Pit ty calkiem zwariowales idz chlopie do lekarza bo cos z toba nie tak i nie onrazaj nam przyszlego Prezydenta

    Reply this comment
  6. Pit
    Pit 11 września, 2015, 20:30

    Jasio amerykanie wybrali 2razy George W Buscha wiec niczym mnie nie zaskocza nawet tym Dumbem przezylem osla jednego przezyje i drugiego zlosc pieknosci szkodzi pamietaj

    Reply this comment
  7. Dr Muriel
    Dr Muriel 11 września, 2015, 20:36

    Popatrzcie na to dziecko jakie jest szczesliwe ono kiedys dorosnie i bedzie glosowac i napewno bedzie lepszym czlowiekiem niz wielu z was bo wiele przeszla i na pewno nie bedzie opluwac i nienawidzic innych ludzi

    Reply this comment
  8. Pit
    Pit 11 września, 2015, 20:43

    Ola czy ty mieszkasz w Arizona czy na Jackowie

    Reply this comment
  9. ola
    ola 11 września, 2015, 21:50

    Pitt w Arizonie od 21 lat ale w Chicago jestem dwa razy do roku bo tam mieszka moja siostra z rodzina i ma podobne zdanie na temat meksykanow jak ty ale wy mylicie pojecia i ja to tlumacze jej w ten sposob ze coz z tego ze meksykanie wykosza jej ogrod za $20 jak oni z tych pieniedzy nie odprowadza ani centa na podatki jeszcze miasto musi utrzymac jego piatke dzieci bo tutaj rodzone czyli:ubezpieczenie,footsteps,linkkart,programy w szkole ,lunch,a o porodach to juz nie wspomne i o opiece ciezarnej ktorej wtedy przysuguje opieka pelna medyczna i dentystyczna!!! W Arizonie jest teraz bardzo malo nielegalnych bo sie boja tutaj przebywac i powiem wam szczerze ze duzo jest lepiej i bezpieczniej!Ja tez jestem emigrantka ale legalna i dla mnie przyjazd tutaj bez papierow powinien byc surowo karany a nie nagradzany!!!

    Reply this comment
  10. Agata
    Agata 12 września, 2015, 10:59

    Bez nielegalnych tez nie moze być … Bo kto będzie dalej pracował na miliardy Trumpa????jest wielu nielegalnych którzy odprowadzają podatki! Ale faktem jest to ze jest ich zbyt duzo mam tu na myśli Meksykanów itd.
    P.s błagam Was piszecie o waszym przyszłym prezydencie ze będziecie na niego głosować itd.. Na litość boska Obywatele amerykańscy!To piszcie przynajmniej poprawnie proste słowa np food stamps link card!!!!! Gdzie dają opiekę dentystyczna dla ciężarnej???- to muszę tam pojechać – żadna pełna tylko charity care !!!! jak charity nie ma Kasy no to wtedy podstawowe ubezpieczenie aż do rozwiązania i na pewno nie jest to pełna opieka!!!!! – ludzie bzdury powtarzają bo sami nie znają szczegółów

    Reply this comment
  11. ola
    ola 13 września, 2015, 14:54

    Agatko masz racje ze nie znam szczegolow bo nigdy z tego nie korzystalam ale ty jak widze jestes bardzo w tym obcykana widocznie zyjesz z naszych podatkow a druga sprawa to ja pisze na forum a nie dyktando w szkole zobacz ile ty bledow zrobilas !!!!!

    Reply this comment
    • iza
      iza 15 września, 2015, 06:30

      Czytam co piszecie I jestescie zalosni polaczki krwi nie wyplukacie a w kropli wody byscie wszystkich utopil

      Reply this comment
  12. Agata
    Agata 14 września, 2015, 14:17

    Ola nie trzeba korzystać zeby wiedzieć cokolwiek na ten temat ale wypadałoby wiedzieć o czym sie pisze, a nie mnożyć te steki kłamstw…. Żyje ze swoich podatków miedzy innymi ( jesli juz)
    Odnośnie poprawnej pisowni nieistotne jest to gdzie piszesz pisz w miarę poprawnie przynajmniej te ” proste”słowa- w końcu uważasz sie za patriotkę USA oddana obywatelkę wiec wypada znać podstawowa pisownię . To była tylko uwaga na marginesie
    Wspomnisz moje słowa jesli Trump wygra to dzisiejsza klasa średnia będzie klasa uboga( czyli my Polacy).bedzie „płacz i płac ” republikanie nigdy nie bedą i nie byli za klasa średnia, nabijają portfele najbogatszym….

    Reply this comment
  13. Pit
    Pit 15 września, 2015, 17:25

    Polacy to takie szuje sa latynosi ktorzy maja obywatelstwo murem stoja za swoimi a polak jak jemu sie uda to pluje na swoich bo on jest „OBYWATEL” ola z ciebie obywatel jak z koziej du… trabka obywatel to sie tu urodzil a tu jasio przestaj sie jakac napisales 4 razy to samo 100% no ale nie wszystkim bylo dane skaczyc szkole zamiast to napisz cos pozytywnego o swoim prezydencie a nie kiwaj sie nad monitorem

    Reply this comment
  14. michal
    michal 15 września, 2015, 21:25

    Pit bardzo dobrze to napisales ze nie wszystkim bylo dane skonczyc szkole a to dlatego ze my obywatele nie mamy czasu na szkole bo musimy pracowac od rana do wieczora na takich jak ty darmozjadow ktorzy zlamali prawo i jeszcze sie madrza ja tutaj sie nie urodzilem ale jestem obywatelem tego kraju bo zdalem egzamin i place podatki na twoje szkoly

    Reply this comment
  15. JASIO
    JASIO 16 września, 2015, 03:19

    Pit widze,ze szkola to byla dla ciebie droga przez meke…no ale co mozna sie spodziewac po prostaku ktory skonczyl pewnie podstawowke wieczorowa i gra goscia swiatowca zapominajac o swoim pochodzeniu.. a teraz dla ciebie wierszyk drogi rodaku z podstawowki odnosnie twojego jakania…”A jakala w koncie stala…chcialby puscic sobie baka lecz w pierdzeniu tez sie jaka”….ot caly Pit.

    Reply this comment
  16. Pit
    Pit 16 września, 2015, 06:40

    Dalej nie napisales dlaczego popierasz Dumba naucz sie czytac ze zrozumieniem tekst i znowu znowu sie zajaknoles zapomniales dodac w kacie musiales to powtorzyc w 2 komentarzu masz klopoty z koncentracja chyba za duzo grasz w golfa kieszonkowego daj spokoj bo w koncu reka bedzie cie bolec a pozatym moge sie zalozyc ze pochodzisz ze wsi bo twoje poglady sa typowe dla buraka

    Reply this comment
  17. Pit
    Pit 16 września, 2015, 11:07

    Niech ktos wreszcie napisze dlaczego bedzi glosowal na Dumba bo ja tego nie rozumiem Jestem w stanie ze glosuje na republikanow ale nie rozumiem jak mozna glosowac na prezydenta na celebryte ktory nie zna sie grama na polityce i ekonomi to ze jest milionerem ktory wzbogacil sie na legalnych oszustwach takich jak bankrutacja to wiemy ale co pozatym nienawisc na tym nic nie mozna zbudowac poza tym ze spolaryzuje amerykanskie spoleczebsrwo jeszcze wiecej

    Reply this comment
    • JASIO
      JASIO 16 września, 2015, 12:09

      Dlatego przydupasie trzeba glosowac na Trumpa aby takich jak Pit pastuchow z wiza turystyczna wysylal expresem do Europy a nielegalnych Maksykaninow do Meksyku ! Jasna odpowiedz baranie?

      Reply this comment
  18. SARA
    SARA 17 września, 2015, 11:58

    jakze niske i chamskie sa niektore komentarze, kojarza sie ze stadem baranow, czy tez pieskow ,ktory glosniej szczeka czy beczy, swiat politykow to wielka gra i niewiadoma, ci wodoleje i tak zrobia co im odpowiada i pasuje a nie to co obiecuja ,by pozyskac elektorat, wszyskie tzw. buraki czy robole ,tez sa potrzebne ,by produkowac zywnosc i sprzatac syfy po elitach i bogatych chamach lub zlodziejach
    majac do wyboru saga Bush , Clinton czy czarnego Carmena – doktoka,
    kto jest najlepszy kandydat???????????

    Reply this comment
  19. SARA
    SARA 17 września, 2015, 12:02

    jakze niske i chamskie sa niektore komentarze, kojarza sie ze stadem baranow, czy tez pieskow ,ktory glosniej szczeka czy beczy, swiat politykow to wielka gra i niewiadoma, ci wodoleje i tak zrobia co im odpowiada i pasuje a nie to co obiecuja ,by pozyskac elektorat, wszyskie tzw. buraki czy robole ,tez sa potrzebne ,by produkowac zywnosc i sprzatac syfy po elitach i bogatych chamach lub zlodziejach
    majac do wyboru saga Bush , Clinton czy czarnego Carmena – doktorka,
    kto jest najlepszy kandydat???????????

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*