REKLAMA

2129308597 views

REKLAMA

2129308596 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaOpinieCzasopismo dżihadystów: ucieczka do Europy to grzech

Czasopismo dżihadystów: ucieczka do Europy to grzech

-

Uchodźcy w Austri fot.Helmut Fohringer/EPA
Uchodźcy w Austri fot.Helmut Fohringer/EPA

W najnowszym numerze czasopisma “Dabiq” wydawanego online przez Państwo Islamskie (IS) potępiono Syryjczyków i Libijczyków uciekających do Europy, zarzucając im, że grzeszą, narażając swe dzieci na ateizm, narkotyki, alkohol i permisywizm seksualny.

REKLAMA

Z Bliskiego Wschodu setki tysięcy ludzi uciekają przed konfliktami zbrojnymi, często z obszarów zajętych przez IS bądź zagrożonych przez dżihadystów. Większość tych uchodźców pochodzi z Syrii, Iraku i Libii, a więc krajów targanych konfliktami, w które zaangażowane jest także Państwo Islamskie.

“Niestety, niektórzy Syryjczycy i Libijczycy są gotowi ryzykować życiem i duszą (…) swoich dzieci, poświęcając wiele z nich podczas niebezpiecznej podróży do krajów wojujących krzyżowców, rządzonych przez prawa ateizmu i nieprzyzwoitości” – napisano w “Dabiq”.

Zaznaczono, że większość rodzin uciekających do Europy pochodzi z obszarów pod kontrolą reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, bądź z terenów, na których z IS walczą Kurdowie.

“Ciężki grzech” zarzucono natomiast tym, którzy uciekają z obszarów Syrii i Iraku kontrolowanych przez Państwo Islamskie.

“Niech będzie wiadomo, że dobrowolne opuszczenie krain islamu i udanie się do krainy niewiernych jest groźnym grzechem ciężkim” – ostrzega “Dabiq”, wskazując na ryzyko odejścia dzieci i wnuków od islamu i przejścia na “chrześcijaństwo, ateizm lub liberalizm”. Ostrzeżono też, że migracja do krajów chrześcijańskich naraża dzieci na “stałe zagrożenie nierządem, sodomią, narkotykami i alkoholem”.

“Dabiq” przestrzega też, że nawet jeśli dzieci nie popadną w grzech, to zapomną język Koranu, co utrudni im powrót do islamu i jego nauk. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121571651 views

REKLAMA

REKLAMA

2121571672 views

REKLAMA

REKLAMA

2123367992 views

REKLAMA

2121571683 views

REKLAMA

2121571692 views

REKLAMA

2121571696 views