Gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę aborcyjną

Gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę aborcyjną

Gubernator Illinois J.B. Pritzker w środę 12 czerwca rano podpisał kontrowersyjną ustawę aborcyjną, Reproductive Health Act.

Pod koniec maja projekt chroniący aborcję i rozszerzający przepisy pozwalające na przerywanie ciąży został zatwierdzony przez stanowy parlament Illinois. Ustawa dopuszcza aborcję w późniejszym etapie ciąży oraz usuwa kary dla lekarzy, którzy ją wykonują. W świetle nowych przepisów, firmy ubezpieczeniowe – również prywatne – będą musiały pokrywać koszty aborcji oraz antykoncepcji, a także związanych z nimi wydatków na opiekę zdrowotną.

Nowa ustawa uchyla wcześniejszą ustawę Partial Birth Abortion Ban Act oraz ustawę aborcyjną z 1975 roku. Zwolennicy ustawy wskazują, że kodyfikuje ona to, co od dawna praktykowane jest przez służbę zdrowia na mocy nakazów sądowych. Podkreślają też, że późna aborcja jest stosowana niezmiernie rzadko i tylko w przypadku poważnego zagrożenia życia i zdrowia kobiety.

Nowe prawo dotyczące aborcji uważane jest za najmniej restrykcyjne w kraju i zdaniem Pritzkera czyni Illinois najbardziej postępowym stanem w kraju w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego.

Temat aborcji w ostatnim czasie wywołał ogólnokrajową debatę. Illinois wprowadza nowe przepisy w chwili, gdy wiele innych stanów drastycznie je zaostrza, co ma na celu zakwestionowanie w Sądzie Najwyższym słynnej decyzji Roe vs. Wade z 1973 r., która zalegalizowała aborcję na poziomie władz federalnych.
(jm)

Na zdjęciu: Gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę aborcyjną fot.Governor JB Pritzker/Facebook/screenshot

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 12 czerwca, 2019, 15:55

  Typowe dla obecnej partii „demokratycznej”. Gubernator Pritzker i jego poplecznicy boją się walczyć z gangami w Chicago. Jednak w walce z dziećmi nienarodzonymi potrafią być bezwzględni i nie znają litości. Czy są jakieś granice lewackiej głupoty i ciemnoty? Po tym co dzieje się obecnie w USA myślę, że takie granice nie istnieją. Część „postępowych” elit dla przeciwdziałania zmianom klimatu nawołuje do depopulacji. To jest niepotrzebne w „postępowych” społeczeństwach. One bez tego same się unicestwią poprzez masowe zabijanie dzieci nienarodzonych, a w niektórych przypadkach nawet po urodzeniu. Partia „demokratyczna” w kongresie USA już ponad 55 razy głosowała przeciwko ratowaniu dzieci, które przeżyją aborcję. Takie dziecko należy po prostu zostawić aż samo umrze. I ja mam wierzyć, że demokraci tak popierają nielegalną imigracje, bo troszczą się naprawdę o ludzi. Tylko ludzie naiwni mogą tak myśleć. Oni potrzebują współczesnych niewolników i w przyszłości bezmyślnych wyborców, którzy za ochłapy szczęścia zapewnią im nieskończoną władzę.

  Reply this comment
  • Anonim
   Anonim 12 czerwca, 2019, 22:22

   Swietny komentarz Nic dodać Nic ująć Rzeczywistość w USA,a szczególnie w Illinois zaczyna przerażać Gdzie są limity barbarzyństwa nazywanego postępem przez lewaków …?

   Reply this comment
 2. Stefan
  Stefan 12 czerwca, 2019, 19:53

  Dosmucacz spacer po parku i mniej Fox News oraz Rzepkowskiego polecam rowniez Prozac

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*