Duda: Wierzę głęboko, że zniesienie wiz dla Polaków będzie w niedługim czasie możliwe

Duda: Wierzę głęboko, że zniesienie wiz dla Polaków będzie w niedługim czasie możliwe

Wierzę głęboko, że zgodnie z obowiązującymi w USA przepisami i po dokonaniu wszystkich działań, które są potrzebne, zniesienie wiz dla Polaków będzie w niedługim czasie możliwe – podkreślił prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

Prezydent był pytany, jak patrzy na deklarację Donalda Trumpa, który wyraził nadzieję, że Polska dołączy do programu bezwizowego bardzo szybko i że być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni.

„Patrzę optymistycznie, bo myślę, że to pierwsza amerykańska administracja, która podeszła do sprawy w sposób tak poważny i tak bardzo kompleksowy” – odparł Andrzej Duda. Podkreślił też zasługi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dla sprawy zniesienia wiz dla Polaków.

„Wierzę w to głęboko, że zgodnie z obowiązującymi w USA przepisami – bo to chcę z całą mocą podkreślić – dokonując wszystkich działań, które są potrzebne, że to zniesienie wiz dla Polaków i objęcie programem Viza Waiver będzie w niedługim czasie możliwe, a w każdym razie będzie możliwe przed końcem pierwszej kadencji pana prezydenta Donalda Trumpa” – oświadczył Duda. (PAP)

fot.SHAWN THEW/POOL/EPA-EFE/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*