REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Obrońca przyznał, że jego klient zabił chińską naukowiec

Obrońca przyznał, że jego klient zabił chińską naukowiec

-

Brendt Christensen fot.Macon County Sheriff’s Office

W Peorii, w środkowym Illinois, rozpoczął się federalny proces w sprawie porwania i zamordowania młodej chińskiej naukowiec przez byłego doktoranta Uniwersytetu Illinois. W mowach wstępnych prokuratura przedstawiła szczegóły makabrycznej zbrodni, a obrona zaszokowała zgromadzonych przyznając, że oskarżony zabił kobietę.

REKLAMA

W środę 12 czerwca w sądzie federalnym w Peorii strony wygłosiły mowy wstępne w procesie Brendta Christensena, byłego doktoranta Uniwersytetu Illinois oskarżonego o uprowadzenie i zabicie 26-letniej chińskiej naukowiec Yingying Zhang w 2017 r. Obrońca 29-latka już na początku swojego wystąpienia przyznał, że Christensen jest odpowiedzialny za śmierć kobiety, czym zaszokował zgromadzonych w sali sądowej.

W pierwszym dniu procesu ława przysięgłych miała okazję wysłuchać szczegółowej relacji makabrycznej zbrodni. Według prokuratury, w czerwcu 2017 r. Christensen zwabił Zhang do swojego mieszkania, następnie zgwałcił ją, dusił, ugodził nożem i bił w głowę kijem bejsbolowym. Ciało kobiety nigdy nie zostało odnalezione.

Christensenowi grozi kara śmierci, ale przyznanie się do winy być może umożliwi zawarcie porozumienia ze stroną skarżącą i złagodzenie kary.

Rodzice 26-latki specjalnie przybyli z Chin, aby wziąć udział w procesie. Proces jest również bacznie obserwowany przez ponad 5 tys. chińskich studentów, którzy uczą się na Uniwersytecie Illinois.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks