Cruz wycofał się z dalszego udziału w prawyborach

Cruz wycofał się z dalszego udziału w prawyborach

Senator z Teksasu Ted Cruz wycofał się, po przegranych wtorkowych prawyborach w stanie Indiana, z dalszej walki o nominację prezydencką z ramienia Partii Republikańskiej – poinformował jego sztab. W ten sposób miliarder Donald Trump uzyskał wolną drogę do uzyskania tej nominacji.

„Mówiłem, że będę kontynuował (walkę) tak długo jak będzie istnieć wiarygodna droga do zwycięstwa. Dziś wieczorem muszę niestety powiedzieć, że ta droga została zamknięta” – powiedział we wtorek wieczorem Cruz na wiecu swoich zwolenników w Indianapolis.

Trump musi wciąż zdobyć ok. 200 głosów delegatów aby zapewnić sobie nominację. Ale jego zwycięstwo w Indianie, gdzie zdobył co najmniej 45 z 57 delegatów z tego stanu, powoduje, że Cruz nie może już mu w tym przeszkodzić.

Komentatorzy podkreślają że Cruz przegrał w Indianie mimo intensywnej kampanii w tym stanie i zaangażowania dużych środków finansowych. Ostatnia faza kampanii w Indianie charakteryzowała się bardzo ostrymi wzajemnymi atakami Cruza i Trumpa. (PAP)

Na zdj. Ted Cruz fot.Cristobal Herrera/EPA

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*