Bob Dylan rusza w trasę po Europie

Amerykański bard, poeta, ikona kontrkultury lat 60., Bob Dylan rusza w trasę koncertową po Europie. 72-letni muzyk wystąpi na 33 koncertach m.in. w Danii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Holandii i Francji. Europejska część trasy odbędzie się w październiku i listopadzie.

Bob Dylan, amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta fot. Alberto Cabello/Wikimedia

Bob Dylan, amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta fot. Alberto Cabello/Wikimedia

Bob Dylan rozpocznie swoją europejską trasę koncertową w Oslo 10 października, a zakończy występem w londyńskiej Royal Albert Hall 28 listopada. Amerykański muzyk będzie promował swoją ostatnią płytę, „The Tempest”, wydaną we wrześniu 2012 r.

Muzyk co roku wymieniany jest także w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Dylan jest laureatem nagrody Pulitzera z 2008 r. za „niezwykły wpływ na muzykę popularną i amerykańską kulturę, dzięki sile poetyckiej niezwykłego kalibru” – brzmiało uzasadnienie wyboru; otrzymał także Oscara za piosenkę „Things Have Changed”, umieszczoną w filmie „Cudowni chłopcy” (2000) w reżyserii Curtisa Hansona.W 2012 r. muzyk otrzymał Prezydencki Medal Wolności, został także nominowany do Orderu Legii Honorowej, najwyższego odznaczenia we Francji.

Do największych przebojów Dylana należą m.in. „The Times They Are-a Changin'”, „All Along The Watchtower”, „Just Like a Woman”, „Hurricane” i „Forever Young”.

Dylan występował w Polsce trzykrotnie, po raz ostatni w 2008 r. w warszawskim klubie Stodoła.

  (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*