B-52 rozbił się w bazie na Guam, załoga przeżyła

B-52 fot.US Air Force/Handout/EPA

B-52 fot.US Air Force/Handout/EPA

Bombowiec B-52 rozbił się chwilę po starcie z amerykańskiej bazy lotniczej na wyspie Guam na Pacyfiku; wszystkich siedmiu członków załogi przeżyło – podały w czwartek rano siły lotnicze USA.

Do wypadku doszło około godziny 8.30 czasu lokalnego; samolot stanął w płomieniach i całkowicie spłonął.

Maszyna należąca do 69. Eskadry Bombowej brała udział w rutynowych ćwiczeniach.

Rzecznik amerykańskich sił lotniczych na Pacyfiku kpt. Ray Geoffroy nie wykluczył wycieku paliwa; B-52 startował z pełnymi zbiornikami.

Poprzednio ciężki bombowiec B-52 rozbił się na Pacyfiku w 2008 roku; zginęło wtedy sześciu znajdujących na pokładzie członków załogi. Samolot odbywał rundę wokół wyspy z okazji obchodów Dnia Wyzwolenia Guam.

Guam jest amerykańskim terytorium zależnym, położonym w odległości 3 700 mil morskich na południowy zachód od Hawajów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: b-52, Hawaje, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*