Strona głównaSportTurniej WTA w Rzymie - awans Linette do trzeciej rundy. Porażka Fręch

Turniej WTA w Rzymie – awans Linette do trzeciej rundy. Porażka Fręch

-

Magda Linette wygrała z Czeszką Lindą Noskovą 7:6 (7-4), 6:1 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Odpadła natomiast Magdalena Fręch, która uległa rozstawionej z numerem 19. Amerykance Madison Keys 3:6, 2:6.

Rozstawiona z „17” poznanianka w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los. Noskova, która w rankingu WTA zajmuje 54. miejsce, wygrała z Amerykanką Shelby Rogers 4:6, 6:1, 6:4.

Linette lepiej rozpoczęła mecz, przełamała rywalkę w trzecim gemie i objęła prowadzenie 3:1. Czeszka zdołała jednak odrobić startę i zwyciężczynię pierwszego seta musiał wyłonić tie-break. W nim zaprocentowało doświadczenie wyżej notowanej tenisistki. Polka znakomicie rozpoczęła drugą partię, szybko przełamując Noskovą i budując przewagę 3:0. Później ponownie wygrała gema przy serwisie rywalki, pewnie utrzymując przy tym swoje podanie i zamykając spotkanie triumfem 6:1.

W trzeciej rundzie Polka zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maia, która pokonała Rumunkę Elenę Ruse 6:2, 6:3.

25-letnia Fręch z Keys spotkała się po raz drugi i po raz drugi przegrała. Czwartkowy pojedynek trwał tylko godzinę i 17 minut. W kolejnej rundzie rywalką Amerykanki będzie znana Białorusinka Wiktoria Azarenka (14.).

W pierwszej secie Keys prowadziła z Fręch już 5:1. Polka podjęła jeszcze walkę, ale ostatecznie przegrała do trzech. W drugiej partii Keys wyszła na prowadzenie 3:1, a następnie 4:2 i tej przewagi już nie oddała do końca.

Iga Świątek w piątek zagra z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową..

Udział w męskim turnieju w Rzymie od drugiej rundy rozpocznie Hubert Hurkacz. Jego rywalem będzie Amerykanin Jeffrey John Wolf.

Pula nagród w stolicy Włoch wynosi 3,57 miliona dolarów.