Strona głównaSportCopa America - wygrane Wenezueli i Meksyku

Copa America – wygrane Wenezueli i Meksyku

-

Wenezuela wygrała z Ekwadorem 2:1, a Meksyk z Jamajką 1:0 w sobotnich meczach piłkarskiego turnieju Copa America. Spotkania odbyły się w Houston w stanie Teksas w USA.

Ekwador źle rozpoczął mecz z Wenezuelą, już w 20. minucie czerwoną kartkę otrzymał Enner Valencia. Mimo tego w 40. min to jego zespół objął prowadzenie po golu Jeremy’ego Sarmiento. Druga połowa należała jednak do Wenezuelczyków, którzy ostatecznie zwyciężyli dzięki bramkom Jhondera Cadiza w 64. min i Eduarda Bello w 74.

„Walczyliśmy do końca, mimo że na początku straciliśmy ważnego zawodnika. Przegrana boli, ale musimy grać dalej, zostały nam jeszcze dwa mecze. Mamy dużo charakteru, możemy odwrócić sytuację. Będziemy walczyć do końca” — powiedział pomocnik Ekwadoru Moises Caicedo.

Jamajka miała swoje szanse w starciu z wyżej notowanym Meksykiem, w 50. min piłkę w bramce umieścił nawet Michail Antonio, jednak po analizie VAR gol nie został uznany. W 69. min skutecznym strzałem popisał się Gerardo Arteaga, zapewniając Meksykowi zwycięstwo. Wygrana jest tego zespołu została jednak okupiona kontuzją kapitana Edsona Alvareza.

Tegoroczna edycja Copa America, rozszerzona o sześć ekip z Ameryki Północnej i Środkowej, rozgrywana jest w Stanach Zjednoczonych. Kolejne mecze w grupie B zostaną rozegrane w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego – Wenezuela zagra z Meksykiem, a Ekwador z Jamajką.