Strona głównaSportCopa America - Argentyna wychodzi z grupy z kompletem zwycięstw

Copa America – Argentyna wychodzi z grupy z kompletem zwycięstw

-

Piłkarze reprezentacji Argentyny po dwóch golach Lautaro Martineza wygrali 2:0 z Peru, a Kanada bezbramkowo zremisowała z Chile w trzeciej kolejce fazy grupowej Copa America. Albicelestes z kompletem zwycięstw wyszli z grupy A, a z drugiego miejsca do ćwierćfinału awansowała Kanada.

Ku rozczarowaniu kibiców w Miami Lionel Messi cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki we wtorkowym spotkaniu z Chile doznał kontuzji uda. Zawodnik Interu Miami w poniedziałek obchodzi 37. urodziny. Oczekuje się, że wystąpi w czwartek w meczu ćwierćfinałowym. Trener Lionel Scaloni chciał oszczędzać jego siły przed faza pucharową. Argentyna była już pewna awansu po zwycięstwach nad Kanadą (2:0) i Chile (1:0).

Argentyńczycy dominowali przez całe spotkanie, jednak przed przerwą nie padły bramki. Jest to zasługa peruwiańskiego bramkarza Pedro Gallese, który w 26. minucie popisał się efektowna paradą po strzale Leandro Paredesa z rzutu wolnego.

Jednak w drugiej połowie mistrzowie świata poprawili skuteczność. W 47. minucie Angel di Maria podał do czekającego w polu karnym Martineza, który otworzył wynik meczu. Później peruwiański pomocnik Jesus Castillo zagrał ręką w polu karnym. Do piłki podszedł Paredes, ale z 11 metrów trafił w słupek. W 86. min Martinez przelobował bramkarza i podwyższył na 2:0.

„Jestem szczęśliwy, ponieważ strzeliłem gole w trzech meczach fazy grupowej i mogłem pomóc drużynie, a to się liczy” – powiedział Martinez, który podczas Copa America zdobył już cztery bramki.

W 2022 roku Martinez był krytykowany za występy na mundialu w Katarze, gdzie ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

„Nic mi nie dolega. Miałem świetny sezon w moim klubie i czuję się dobrze. Jestem gotowy, aby pozbyć się ciernia z mistrzostw świata. Było dla mnie ważne, aby dobrze przygotować się do Copa America. Zrobiłem to i pokazałem, na co mnie stać. Pracujemy dalej” – zapewnił napastnik Interu Mediolan.

W spotkaniu Chile – Kanada nie padły bramki. Chilijczycy od 27. min grali w dziesiątkę, gdyż Gabriel Suazo otrzymał druga żółtą kartkę za zbyt ostrą grę.

W niedzielę poznamy rozstrzygnięcia w grupie B. Jamajka zmierzy się z Wenezuelą, a Meksyk z Ekwadorem.