Strona głównaSport1. liga piłkarska - lider z Niecieczy ucieka rywalom

1. liga piłkarska – lider z Niecieczy ucieka rywalom

-

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pokonali u siebie ostatnią Stal Stalowa Wola 3:0 w 8. kolejce pierwszej ligi i umocnili się na pozycji lidera. Mają 22 punkty i już o pięć wyprzedzają Stal Rzeszów oraz Wisłę Płock, które w ten weekend zremisowały swoje mecze.

Podopieczni trenera Marcina Brosza przystępowali do niedzielnego starcia z beniaminkiem ze Stalowej Woli jako zdecydowani faworyci i wywiązali się z tej roli. Bramki zdobyli kolejno Kamil Zapolnik (w 24. minucie), Arkadiusz Kasperkiewicz (58.) i Jakub Nowakowski (82.). „Słoniki” z Niecieczy mają już 22 pkt oraz imponujący bilans bramek 22-4.

Goście, którzy są jedyną pierwszoligową drużyną bez zwycięstwa (1 pkt), grali od 79. minuty w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Łukasza Furtaka.

W niedzielę wystąpiła również druga w tabeli Stal Rzeszów – zremisowała na wyjeździe z beniaminkiem Pogonią Siedlce 1:1, a wynik został ustalony już do przerwy.

Wicelider z Rzeszowa zgromadził 17 punktów, podobnie jak trzecia Wisła Płock, która w sobotę zremisowała u siebie bezbramkowo z GKS Tychy.

Również tego dnia pierwszej porażki w sezonie doznał czwarty obecnie Górnik. Piłkarze z Łęcznej (16 punktów i jeden mecz zaległy) ulegli na wyjeździe 2:3 10. w tabeli Ruchowi Chorzów, którego trenerem został kilka dni wcześniej Dawid Szulczek.

Górnikowi na pocieszenie po tej porażce pozostał fakt, że siódmą bramkę w sezonie zdobył Damian Warchoł, który prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.

Wciąż nie wiedzie się Wiśle Kraków. Drużyna prowadzona przez trenera Kazimierza Moskala, która w miniony czwartek odpadła w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji, zremisowała w niedzielę w Kołobrzegu z Kotwicą 1:1. A mogło być jeszcze gorzej, bowiem goście przegrywali od 14. minuty po golu Michała Kozajdy. Remis uratował im w końcówce meczu Hiszpan Angel Rodado – to jego szóste trafienie w sezonie ligowym, a sześć bramek zdobył również w europejskich pucharach.

„Biała Gwiazda”, mająca jeszcze trzy zaległe mecze, zajmuje z dorobkiem sześciu punktów 14. miejsce. W pięciu rozegranych spotkaniach Betclic 1. ligi odniosła tylko jedno zwycięstwo.

Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę powalczą – w dwustopniowych barażach – ekipy z miejsc 3-6. Natomiast do 2. ligi spadną trzy ostatnie drużyny.(PAP)