Strona głównaSport1. liga piłkarska - kolejne zwycięstwo lidera z Niecieczy

1. liga piłkarska – kolejne zwycięstwo lidera z Niecieczy

-

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza pokonali na wyjeździe w meczu na szczycie Stal Rzeszów 2:1 w 9. kolejce 1. ligi i umocnili się na pozycji lidera. Mają 25 punktów i o pięć wyprzedzają Wisłę Płock oraz o osiem sobotniego rywala. Górnik Łęczna nie wykorzystał okazji, aby awansować na podium, przegrywając u siebie z Miedzią Legnica 1:2. Wysokie zwycięstwo odniosła natomiast Arka Gdynia – nad Kotwicą Kołobrzeg 5:0.

Podopieczni trenera Marcina Brosza w dziewięciu meczach zanotowali osiem zwycięstw i jeden remis. Mają imponujący bilans bramkowy 24-5.

W Rzeszowie bramki dla „Słoników” zdobyli Kamil Zapolnik w 31. minucie i Niemiec Morgan Fassbender w 38. W końcówce dla Stali trafił Tomasz Bała.

Drużyna z Niecieczy ostatni raz występowała w ekstraklasie w sezonie 2021/22. Choć do końca rozgrywek jeszcze daleko, to z taką grą ma spore szanse wrócić do niej w przyszłym roku.

Wicelider z Płocka pokonał na wyjeździe zamykającą tabelę Stal Stalowa Wola 3:1. Do przerwy „Nafciarze” prowadzili 2:0 po bramkach Przemysława Misiaka i Gwinejczyka Ibana Salvadora. W 88. minucie kontaktowego gola strzelił debiutujący w barwach gospodarzy Brazylijczyk Joao Tavares, a w 90. wynik ustalił Krystian Pomorski.

Beniaminek ze Stalowej Woli jako jedyny nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

„Katem” gospodarzy w Łęcznej okazał się Kamil Antonik, który zdobył dwa gole (22. i 27.). Rozmiary porażki zmniejszył w drugiej połowie Przemysław Banaszak (63.).

Górnik z dorobkiem 16 punktów jest na piątym miejscu, a jego niedzielny rywal awansował na czwarte z taką samą liczbą „oczek”. Oba kluby mają jeszcze do rozegrania po jednym zaległym spotkaniu.

W Gdyni dwa gole dla zwycięzców zdobył Szymon Sobczak (17. i 39.), a po jednym dołożyli: Hiszpan Kike Hermoso (13.), Karol Czubak (54.) i Kacper Skóra (90+3.). Arka ma 15 punktów i jest szósta, a Kotwica zgromadziła o trzy mniej i jest na dziewiątej pozycji.

Polonia Warszawa pokonała u siebie Odrę Opole 3:0. Po słabym początku sezonu „Czarne Koszule” wygrały trzeci mecz z rzędu.

Już w piątek czwarte kolejne zwycięstwo odnotował ŁKS Łódź. Spadkowicz z ekstraklasy tym razem na własnym stadionie wygrał z Pogonią Siedlce 2:0. Goście w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego.

Także w piątek Wisła Kraków niespodziewanie przegrała u siebie z Wartą Poznań 0:1.

Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę powalczą – w dwustopniowych barażach – ekipy z miejsc 3-6. Natomiast do 2. ligi spadną trzy ostatnie drużyny.