Strona głównaSport1. liga piłkarska - Bruk-Bet Termalica wróciła na pozycję lidera

1. liga piłkarska – Bruk-Bet Termalica wróciła na pozycję lidera

-

Bruk-Bet Termalica Nieciecza po zwycięstwie nad Wisłą Płock 4:2 wróciła na pozycję lidera 1. ligi piłkarskiej. W pozostałych środowych meczach 6. kolejki Odra Opole wygrała 2:1 ze Stalą Stalowa Wola, a Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z GKS Tychy.

„Nafciarze” od 37. minuty prowadzili po golu Jorge Jimeneza. Na początku drugiej połowy wyrównał Kacper Karasek. W 58. min David Niepsuj otrzymał drugą żółtą kartkę, więc goście przez ponad pół godziny grali w osłabieniu. Mimo to pomocnik Wisły Dominik Kun zdobył bramkę na 2:1.

Końcówka należała jednak do „Słoników”, którzy w ciągu 16 minut strzelili trzy gole. Andrzej Trubeha wykorzystał rzut karny, a kolejne dwa trafienia zanotował Karasek, który skompletował hat-tricka. Termalica w sześciu meczach odniosła pięć zwycięstw i zgromadziła 16 pkt.

Odra przegrywała od 35. min po golu Dominika Jończego. W drugiej połowie wyrównał Jiri Piroch, natomiast Adrian Łyszczarz efektownym strzałem z dystansu ustalił wynik meczu na 2:1. Po otrzymaniu drugiej żółtej kartki boisko opuścił pomocnik Stali Łukasz Soszyński.

W Siedlcach GKS Tychy już od 10. minuty mógł prowadzić z Pogonią, jednak Bartosz Śpiączka zmarnował rzut karny. Gol Jakuba Budnickiego przesądził o zdobyciu trzech punktów przez GKS.

W czwartek Miedź Legnica podejmie Znicz Pruszków, natomiast Arka Gdynia zmierzy się z Ruchem Chorzów.