REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Gdzie w Ameryce są najwyższe podatki od nieruchomości?

Gdzie w Ameryce są najwyższe podatki od nieruchomości?

-

Choć ceny domów w USA nieustannie spadają, wysokość podatków od nieruchomości naliczanych przez lokalne władze wydaje się zmierzać w przeciwnym kierunku. Według Krajowego Związku Podatników (NTU) miliony Amerykanów płacą zbyt wysokie podatki od nieruchomości. 

fot. Najwyższe podatki od nieruchomości płacą mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża

REKLAMA

Według NTU co trzecia nieruchomość w USA obłożona jest zbyt wysokimi podatkami w porównaniu do jej realnej wartości. Oznacza to, że 30 proc. Amerykanów odprowadza do kas lokalnych samorządów zbyt wysokie opłaty. Z pieniędzy tych korzystają później w postaci rozmaitych usług i świadczeń inni podatnicy.

Eksperci podkreślają także, że mimo, iż ceny nieruchomości w ciągu ostatnich lat  zdecydowanie spadły, lokalne władze pobierają dziś średnio o 20 proc. wyższe podatki niż w 2006 roku. Jak pokazują dane NTU, zaledwie 2 proc. właścicieli domów składa odwołania od wycen jakich dokonują lokalne biura asesorów. Co więcej, wyceny dokonywane są często co dwa lub trzy lata i nie uwzględniają spadków cen domów, jakie dokonują się na rynku niemal z miesiąca na miesiąc. Różne samorządy w różny sposób wyceniają nieruchomości: jedne korzystają z komputerowych algorytmów, inne opierają się na analizie porównawczej cen niedawno sprzedanych domów. Specjaliści podkreślają, że każdy właściciel i podatnik, powinien wiedzieć w oparciu o jakie kryteria szacowana jest wartość jego nieruchomości. Bez tych informacji trudno złożyć odwołanie od otrzymanej wyceny. Warto także sprawdzić czy przy kalkulowaniu wysokości podatku od nieruchomości uwzględnione zostały wszystkie możliwe zniżki.

Choć na wysokość podatków od nieruchomości narzekają mieszkańcy różnych zakątków USA, to jak pokazują dane Spisu Powszechnego, najwyższe stawki płacą właściciele domów na Wschodnim Wybrzeżu. Oto lista 15 hrabstw w USA, gdzie podatki są najwyższe (zestawienie uwzględnia średnią wartość podatku od nieruchomości w danym hrabstwie)

1.Hrabstwo Westchester, Nowy Jork: $9,003

 

2. Hrabstwo Nassau County, Nowy Jork: $8,711

 

3. Hrabstwo Hunterdon County, New Jersey: $8,523

 

4. Hrabstwo Bergen County, New Jersey: $8,489

 

5. Hrabstwo Rockland County, Nowy Jork: $8,268

 

6. Hrabstwo Essex County, New Jersey: $8,117

 

7. Hrabstwo Somerset County, New Jersey: $7,801

 

8. Hrabstwo Morris County, New Jersey : $7,707

 

9. Hrabstwo Passaic County, New Jersey: $7,544

 

10. Hrabstwo Union County, New Jersey: $7,443

 

11. Hrabstwo Putnam County, New York: $ 7,331

 

12. Hrabstwo Suffolk County, New York: $7,192

 

13. Hrabstwo Monmouth County, New Jersey: $6,917

 

14. Hrabstwo Hudson, stan New Jersey: $6,426

 

15. Hrabstwo Lake, stan Illinois: $6,285

 

mp (na podst. National Taxpayer Union, ABC News)

 

 

7 KOMENTARZE

  1. a moja znajoma poszlado Wiil County aby jej obnizyli podatek, bo jej dom spadl na wartosci, to niemalze ja wysmiali,powiedzieli jej ze ich to nie obchodzi ile jej dom jest teraz wart i ze zadna ulga z tego powodu jej nie przysluguje.

    • klim-ku, a wiesz, ze tu gdzie mieszkam podatki od nieruchomosci spadly – oczywiscie zalezy to od wielu czynnikow. Ja – tak jak twoja znajoma mam obnizona wartosc mojego domu, ale z przeciwienstwie do niej mam obnizony podatek.Ale tak zupelnie nie jest wesolo, bo powiekszyli ubezpieczenie tyle samo, co obnizyli podatek 🙁

    • jej tez na domiar zlego powiekszyli ubezpieczenie, nie dajac na to racjonalnego wytlumaczenia.

  2. mieszkam w jak to pieknie napisano Hrabstwie Lake stan IL i gdybym miala 6,285 tysiakow podatku za dom podskakiwalabym pod sam sufit ale ja mam prawie dwa razy tyle, 12,220 plus ubezpieczenie. Mozna powiedziec drugi mortgage. Zastanawiam sie kiedy oddac im ten palac w hrabstwie Lake i wyniesc sie tam gdzie za dom o tym samym metrazu bede placic gora 1000 dolcow rocznie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks