Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 16 listopada 2024 17:31
Reklama KD Market

Psychologia czerni

Czarny to kolor uniwersalny, ma różne znaczenie, w zależności od indywidualnego podejścia. W Feng Shui czerń równoważy dom, pracę i inne środowiska. Przywołuje też moc, tajemnicę i spokój. Czarny kolor ma potężny efekt i jest kojarzony z wyrafinowanym stylem życia i elegancją – jak ,,mała czarna” sukienka czy czarny garnitur ubierane na formalne przyjęcia. Czerń wygląda dobrze i profesjonalnie u tych, którzy ją noszą, więc daje im pewnie poczucie dumy z dobrego wyglądu. To nie jest kolor dla ludzi, którzy szukają uwagi otoczenia i aprobaty za wszelką cenę. Ci, którzy go noszą, nie muszą imponować innym, a raczej szukają prywatności i odsuwają się z głównego nurtu towarzyskiego. Czarny to bardzo powszechny kolor samochodów. Sugeruje, że ci, którzy wybierają pojazdy w tym kolorze, mają standardowe myślenie i wolą się dostosować do norm społecznych, równocześnie wyglądając stylowo, profesjonalnie i nobliwie. Czerń to również żałoba, depresja – może zabrać kolorowe, pozytywne aspekty życia pchając nas w kierunku rozczarowania i czarnych, negatywnych myśli. Pozytywne cechy czarnego koloru to ochrona i komfort, wyrafinowanie, uwodzenie, tajemnica i siła. Negatywne to oddalenie, pesymizm, depresja, skrytość. Jeśli lubisz kolor czarny może to oznaczać:
  1. Szukasz ochrony przed negatywnością, która cię otacza.
  2. Chcesz stworzyć wokół siebie aurę tajemniczości i intrygi, tak jak seksowna ,,mała czarna” sukienka, którą ubierasz na przyjęcie.
  3. Możesz znajdować się na etapie negowania wszystkiego, nie pozwalając przyjemności i radości wejść w twoje życie.
  4. Jesteś skryty, nie dzielisz się z innymi swoimi przeżyciami, możliwe, że z lęku przed zranieniem.
  5. Jesteś systematyczny w swojej pracy, lubisz się upewnić, że wszystko idzie jak należy.
  6. Jesteś osobą niezależną, polegasz na samym sobie, rzadko prosisz innych o pomoc.
  7. Onieśmielasz innych swoją powagą.
  8. Masz buntowniczą naturę, nie lubisz jak inni mówią ci, co masz robić.
  9. Nie jest ci łatwo zbliżyć się do innych, lubisz swoją prywatność i utrzymujesz pewien poziom tajemniczości wokół swojej osoby.
  10. Lubisz czuć się silny, potężny i zdolny.
Jeśli nie lubisz czarnego koloru, może to oznaczać:
  1. Jesteś osobą na luzie i beztroską, nie za bardzo konserwatywną i formalną.
  2. Możesz myśleć, że czarny to depresyjny kolor, szczególnie jeśli masz ekstrawertyczne i optymistyczne podejście do życia.
  3. Nie jesteś głodny władzy i kontroli, masz łagodną powierzchowność i czarny jest zbyt onieśmielający dla ciebie.
  4. Jesteś praktyczny i nie życzysz sobie być przesadnie wyrafinowany w swoich gustach.
  5. Możesz nosić w sobie lęk przed demonami z twojego dzieciństwa i nie potrafisz się ich pozbyć.
Czerń to tajemniczość Pierwsze skojarzenie czerni wiąże się z tajemnicą, zagadką, nieznanym i ukrytym. Czarny to kolor powiązany z sekretną wiedzą i magią. Ze strony praktycznej, czerń ukrywa. Może służyć do ukrycia uczuć, odseparowania się od świata, a nawet do ukrycia wagi, bo jak wiemy czarny kolor wyszczupla. Czerń to władza Osoba, która ją nosi onieśmiela innych, wyróżnia się od nich siłą i dyscypliną. Czarny zwykle nie wyraża emocji, raczej ukrywa je, dając osobie, która go nosi, aurę wyższości. Czerń to elegancja Czerń jest zarówno elegancka jak i prosta. Czarny ubiór może być noszony na specjalne okazje lub gdy osoba chce wyglądać trochę bardziej pociągająco dla innych.Tak jak i kolor czerwony, czerń jest kojarzona z uwodzeniem i seksualnością, choć w znacznie mniejszym stopniu niż czerwień. Ma w sobie kombinację atrakcyjności, tajemniczości i dominacji. Czerń to zło Od dawna kolor ten połączony jest ze złem. W filmach osoby noszące czerń to ludzie o czarnych charakterach, stereotypowo ci, którzy noszą czarne ubrania są aspołeczni i samotni. Czerń to żałoba W zachodniej kulturze, czarny kolor jest kojarzony ze śmiercią i żałobą. Czarny to kolor ponury, który odzwierciedla drastyczność utraty kogoś bliskiego jak i ból, który się odczuwa w żałobie.  To bardzo poważny kolor, który pomaga wyrazić smutek. Katarzyna Pilewicz Ph. D, LCPC, CADC doktor psychologii i specjalista od uzależnień. Ukończyła Adler University w Chicago w dziedzinie psychologii klinicznej. Doktorat obroniła w Walden University zajmując się wpływem psychologii pozytywnej na poprawę stanu psychiki człowieka. Autorka licznych publikacji popularnonaukowych w dziedzinie psychologii i higieny psychicznej w amerykańskim wydaniu Magazynu „Polonia” i w “Dzienniku Związkowym” w Chicago. Prowadzi swoją klinikę w dwóch lokalizacjach na przedmieściach Chicago, gdzie prowadzi psychoterapię dla młodzieży oraz dorosłych z problemami natury psychologicznej, pomagając w powrocie do wyższej jakości życia. 405 Lake Cook Rd., Suite 203, Deerfield, IL, 60015 911 N. Plum Grove Rd., suite C, Schaumburg, IL, 60173 Tel. (847) 907 1166 Email: [email protected] www.psychologicalcounselingcenter.com Psychological Counseling Center prowadzi konsultacje i porady dla osób zmagających się z problemami natury psychologicznej. Pomożemy zredukować stres, lęki i depresję. Wskażemy właściwe rozwiązania. Ukierunkujemy cię na odnalezienie siebie i twojej drogi życiowej. Po konsultację dzwoń: (847) 907-1166. Nowa grupa dla rodziców: POZYTYWNE RODZICIELSTWO. W komfortowej atmosferze, pełnej poufności i wzajemnego wsparcia omawiamy trudne sytuacje i problemy, by znaleźć proste rozwiązania. Zrozum zachowanie swojego dziecka! Działaj na jego korzyść! Program oparty jest na zasadach nauk Alfreda Adlera. Po informacje dzwoń: (847) 907-1166
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama