Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 września 2024 10:16
Reklama KD Market

Medicare – dla kogo?

Medicare – dla kogo?
Według najbardziej aktualnych danych statystycznych, około 11 tysiącom osób dziennie przysługuje możliwość wejścia w system Medicare. W związku z powyższym, uważam za konieczne rozwianie wątpliwości komu tak naprawdę  przysługuje i czym jest ten program. Medicare jest programem ubezpieczeniowym na zdrowie, dedykowanym osobom z uregulowanym statusem imigracyjnym, które spełniają określone warunki historii zawodowej oraz osobom, które:
  • Ukończyły 65 lat lub więcej
  • Poniżej 65 roku życia Medicare przysługuje osobom przebywającym na rencie inwalidzkiej (disability) przez okres co najmniej 24 miesięcy
  • Osobom w końcowym stadium choroby nerek (ESRD)
Odrobina Historii: Ustawa o Medicare została podpisania w roku 1965. Program ten jest administrowany przez Center of Medicare and Medicaid Services (CMS), która jest częścią Ministerstwa Opieki Społecznej – Department of Human Services (DHS). Karty identyfikacyjne: Każda osoba posiadająca Medicare otrzymuje papierową kartę identyfikacyjną formatu karty Social Security. Karta ta zawiera podstawowe informacje łącznie z imieniem i nazwiskiem, 11 znakowym numerem beneficjenta składającym się z cyfr i liter oraz datę wejścia w życie Part A i /lub Part B. Karta ta jest w kolorze białym z czerwonym i niebieskim akcentem. Chcielibyśmy po raz kolejny przypomnieć, że wszystkie osoby, które weszły w Medicare przed kwietniem 2018 roku, powinny otrzymać już nowe karty, które zastąpią ich dotychczasowy dokument. Zamieniony tam zostanie ich stary numer identyfikacyjny składający się częściowo z ich własnego numeru Social Security na unikalny, 11-znakowy numer składający się z liter i cyfr. Ważnym jest tutaj fakt, że stare karty Medicare z Państwa Social Security są już nieważne i nie można się nimi posługiwać. Każda osoba, która do tej pory nie otrzymała nowej karty, powinna jak najszybciej skontaktować się z biurem Social Security lub zadzwonić na 1-800-MEDICARE w celu zamówienia nowego dokumentu. Zmiana ta ma na celu zabezpieczenie danych osobowych seniorów przed ich wykorzystywaniem bez zgody właściciela w innych celach niż świadczenia Medicare. Po otrzymaniu karty beneficjent powinien natychmiast zacząć używać nowej karty w celu uzyskiwania świadczeń zdrowotnych. Stara karta, zawierająca stary numer identyfikacyjny częściowo składający się z Social Security powinna zostać zniszczona. Podstawowe części składowe Medicare:
  • Part A – częściowe pokrycie kosztów szpitalnych
  • Part B – częściowe pokrycie kosztów medycznych
  • Part C – plany zdrowotne typu Medicare Advantage (plany te muszą pokrywać co najmniej te same benefity, co oryginalne Medicare Part A i Part B)
  • Part D – zniżkowe plany na leki na receptę
  • Part E – dodatkowe przepisy dotyczące między innymi planów pokrywających Medigap
Kilka szczegółów dotyczących poszczególnych części Medicare: Oryginalne Medicare (ma dwie części – Part A i Part B) Part A – Szpital, Skilled Nursing facility, hospicjum, opieka domowa Part B – Serwisy poza szpitalne świadczone przez lekarzy, terapeutów, serwisy laboratoryjne i inne serwisy medyczne Part C – Medicare Advantage (Plany Medicare Advantage muszą pokrywać co najmniej te same benefity co Oryginalne Medicare Part A i Part B)
  • HMO (niektóre plany zawierają part D)
  • PPO (niektóre plany zawierają part D)
  • Prywatne Plany Fee-for-Service (plany te czasem zawierają part D Medicare, aczkolwiek nie są do tego zobligowane)
  • Plany dla Osób o Specjalnych Potrzebach – Special Needs Plans (wszystkie SNP’s zawierają part D)
  • Medyczne Plany z Kontem Oszczędnościowym –  Medical Savings Account Plans (MSA) (nie zawierają Part D)
  • Plany oferowane przez pracodawcę lub Plany oferowane przez związki Zawodowe
Part D – Plany zniżkowe na leki na receptę
  • Samodzielne plany zniżkowe na leki na receptę (PDP)
  • Plany oferowane jako element planów zdrowotnych Medicare (np. MAPD)

Robert Sobczak-Słomczewski, MBA Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare. Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość. Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama