Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z klientami. Przedstawiamy pytania, które do nas wpływają i udzielamy na nie odpowiedzi.
Cykl pojawia się co dwa tygodnie na łamach ,,Dziennika Związkowego”.
Pan Radosław:
Mam Medicare Advantage i słyszałem, że istnieją na rynku suplementy/dodatki do Medicare Advantage, co to jest?
Robert Sobczak:
Jeśli chodzi o dodatki do planów typu Medicare Advantage, to możemy dokupić dodatkowo pokrycia dentystyczne, okulistyczne, na krytyczna chorobę i najbardziej popularne plany typu indemnity pokrywające na przykład koszty pobytu w szpitalu, karetki pogotowia lub pobytu w Skilled Nursing Facility. Zmniejszają one odpowiedzialność finansową klienta za najdroższe usługi, będąc przy okazji bardzo atrakcyjnymi finansowo. Ogromnym plusem jest tu również fakt, że możemy wykupić je również po corocznym okresie zapisowym.
Pani Janina:
Mam 67 lat. W chwili wejścia w Medicare posiadałam ubezpieczenie z pracy, w związku z tym aktywowałam tylko i wyłącznie część A Medicare. Za kilka miesięcy chcę odejść z pracy i przejść na emeryturę. Chciałabym wiedzieć, jaka jest procedura związana z aktywowaniem części B Medicare.
Robert Sobczak:
W momencie, w którym ma już Pani ustaloną datę odejścia z pracy i datę rezygnacji z ubezpieczenia grupowego, należy zgłosić się do Social Security Administration z dwoma wypełnionymi formularzami. Jeden z nich określa datę reaktywacji części B Medicare i jest wypełniany przez aplikanta, drugi jest potwierdzeniem ciągłości i posiadania ubezpieczenia z pracy i powinien być wypełniony przez pracodawcę.
Druki można otrzymać w Social Seciurity Administration office, jak również w naszym biurze, gdzie jednocześnie możecie Państwo otrzymać bezpłatną pomoc w ich wypełnieniu.
Z wypełnionymi formami i obecną kartą Medicare zgłaszamy się do Social Security Administration office, gdzie następuje reaktywacja części B. Po kilku tygodniach od wizyty otrzymujemy nową kartę Medicare z datami aktywności części A i B. Po otrzymaniu nowej karty będzie Pani gotowa do spotkania z agentem w celu wybrania uzupełnień do Medicare.
Pani Lucyna:
Moja córka urodziła bliźniaki. Chciałabym wykupić dla nich ubezpieczenie na życie. Czy mogę to zrobić?
Robert Sobczak:
Pani Lucyno chciałbym pogratulować pomysłu. Wykupienie polisy na życie typu whole life w tak młodym wieku gwarantuje najniższą możliwą stawkę, która będzie obowiązywała do końca życia. Bardzo często polisy na życie dla dzieci posiadają dodatkowy aneks (rider), umożliwiający powiększenie kwoty polisy (face amount) w odpowiednim wieku ubezpieczonego bez konieczności jego weryfikacji zdrowotnej. Poza tym często osoba wykupująca polisę dla dzieci, wnucząt, kuzynów itd. nie potrzebuje ich danych poza imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Także niespodzianka może być pełna.
Pan Antoni:
Mam Obamacare i przechodzę na Medicare, czy możecie pomóc mi w zamianie jednego programu na drugi?
Robert Sobczak:
Panie Antoni nasza agencja specjalizuje się polisach zabezpieczających zdrowie, życie i przyszłość bez względu na wiek osoby zainteresowanej. Bardzo chętnie pomożemy Panu w całościowym procesie zmiany świadczeń federalnych pomiędzy programami Obamacare i Medicare.
Pani Wanda:
Urodziłam się 1 października i chciałam się upewnić, z jaką datą wejdę w Medicare.
Robert Sobczak:
Pani Wando, ze względu na to, że urodziła się Pani 1 dnia miesiąca, Pani świadczenia Medicare rozpoczną się 1 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc Pani urodzin, oczywiście jeżeli otrzyma Pani Medicare w związku z wejściem w 65 rok życia, po wypracowaniu i rozliczeniu się z co najmniej z 40 kwartałów.
W sytuacji gdy urodziliśmy się dowolnym dniu miesiąca poza pierwszym jego dniem, wejście w Medicare rozpoczyna się pierwszego dnia miesiąca naszych urodzin.
Robert Sobczak-Słomczewski, MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.
fot. Depositphoto.com
Reklama