Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 22 grudnia 2024 18:25
Reklama KD Market

Cynamonowe ciasto z śliwkami



Kolejny gorący tydzień za nami! Przy tak wysokich temperaturach nasz apetyt się nieco zmniejsza, przez co moja lodówka wygląda jak prawdziwy warzywniak. Mamy ochotę głównie na lekkie i najlepiej szybkie w przygotowaniu posiłki. W trakcie ostatnich zakupów wpadłam „jak śliwka w kompot” – kupiłam ogromną ilość dorodnych śliwek! Pozostało mi tylko pomyśleć, co z nimi teraz zrobić?

Do ręki wpadły mi płatki owsiane i mąka, dodałam cynamon, z którym ostatnio się nie rozstaję (swoją drogą, spróbujcie kawy z dodatkiem cynamonu – rewelacja!). Wykorzystałam również zalegający na półce rafinowany olej kokosowy oraz ulubiony cukier również z kokosa. Pierwotna wersja ciasta była bez jajka, jednak ciasto moim zdaniem było mało zbite, więc jajko również powędrowało do miski. Składniki wystarczy tylko dokładanie wymieszać, pokroić śliwki i ciasto jest już niemal gotowe – przygotowanie zajęło mi kwadrans. Jeśli i to was nie zachęciło, uruchomcie wyobraźnię. Kto nie lubi zapachu i smaku cynamonowego ciasta!

Czas przygotowania: 1 godz.

Składniki na 8-10 porcji:

1 szklanka mąki (u mnie bezglutenowa)

1 szklanka płatków owsianych (bezglutenowych)

3/4 szklanki oleju kokosowego (niemal płynnego)

2 łyżki cynamonu

1/2 szklanka cukru brązowego lub kokosowego

1 jajko (opcjonalnie)

Dodatkowo:

1 kilogram śliwek

5 łyżek mąki migdałowej lub kokosowej

5 łyżek cukru brązowego

Mąkę, płatki, cukier oraz cynamon wsypujemy do miski, dodajemy olej kokosowy oraz jajko, mieszamy łopatką do połączenia się wszystkich składników. Piekarnik rozgrzewamy do 360 st. F (180 st. C). Formę 8×8 cali wykładamy papierem do pieczenia. Połowę ciasta wykładamy na dno i lekko uklepujemy (tak jak na zdjęciu).

Śliwki myjemy, usuwamy pestki i kroimy na 4 części, wkładamy je do miski. Całość posypujemy mąką migdałową oraz cukrem, mieszamy. Gotowe śliwki rozprowadzamy równomiernie w formie po czym posypujemy je pozostałym ciastem pokrojonym na kawałki.

Ciasto pieczemy 35-45 min, kroimy dopiero po całkowitym wystudzeniu. Ciasto najlepiej się kroi po kilku godzinach w lodówce.

Smacznego!

Kasia Maciejewska

kasia_maciejewska_przepis
Piekę z pasją, gotuję z jeszcze większą, ale prawdziwą satysfakcję daje mi możliwość dzielenia się swoimi pomysłami. Co prawda ukończyłam studia z zakresu zarządzanie kadrami, jednak od kiedy pamiętam, świetnie zarządzałam produktami kuchennymi z niezłym efektem. Poza tym fotografuję. A dobre zdjęcie moich wypieków i potraw – to dopiero zabawa!
W przygotowaniu potraw oraz wypieków używam jedynie produktów bezglutenowych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Na łamach „Dziennika Związkowego” dzielę się z Wami przepisami dań obiadowych, przekąsek oraz słodkości. Obiecuję, że przepisy nie są skomplikowane, za to efekt gwarantowany.
Mam nadzieję, że poczujecie wiatr w żaglach i sami weźmiecie się do gotowania i pieczenia. Dzielcie się swoimi uwagami.
Zapraszam na smaczną przygodę!
E-mail: [email protected]
Adres strony: malewypieki.pl

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama