niedziela, 29 września 2024 16:35

Berti Vogts będzie pracował z piłkarską reprezentacją USA

Znany niemiecki trener Berti Vogts, szkoleniowiec mistrzów Europy z 1996 roku, będzie doradcą technicznym piłkarskiej reprezentacji USA prowadzonej przez Juergena Klinsmanna.

Vogts pełnił już taką funkcję w zespole USA podczas mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku, gdzie zespół Stanów Zjednoczonych w meczu 1/8 finału przegrał z Belgią 1:2 po dogrywce (po 90 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis).

Prawie 69-letni Vogts, który w 1996 roku poprowadził reprezentację Niemiec do mistrzostwa Europy, ostatnio pracował z kadrą Azerbejdżanu. Najlepszy wynik na tym stanowisku osiągnął w kwalifikacjach mistrzostw świata 2014, gdy jego podopieczni zdobyli dziewięć punktów.

Jednak z powodu słabych wyników w eliminacjach ME 2016, w połowie listopada ubiegłego roku zrezygnował po sześciu latach z funkcji selekcjonera tej drużyny.

W połowie stycznia 2015 Vogts poddał się w Tybindze operacji zastawki serca.

W przeszłości był znakomitym piłkarzem. W 1974 roku wywalczył mistrzostwo świata, a dwa lata wcześniej złoty medal ME. Jako trener wywalczył z ekipą Niemiec mistrzostwo kontynentu w 1996 roku. Był selekcjonerem również m.in. Szkocji i Nigerii.