wtorek, 1 października 2024 04:24

Lech pokonał Wisłę w hicie Pucharu Polski

Lech Poznań pokonał Wisłę Kraków 2:0 (0:0) w najciekawszym spotkaniu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Obie bramki zdobył Szymon Pawłowski. Do sporej sensacji doszło natomiast w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie z rozgrywkami pożegnał się Ruch Chorzów.

Trzecioligowa Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała u siebie Ruch Chorzów 2:1. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. W 17. minucie prowadzenie faworyzowanym "Niebieskim" dał Filip Starzyński. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Marek Szymanowski, a w 82. minucie rzut karny wykorzystał Błażej Cyfert.

Ostrovia jest jedynym przedstawicielem czwartego szczebla rozgrywek w najlepszej 16. Jej kolejnym rywalem będzie Cracovia, która pokonała Okocimskiego Brzesko 2:1.

Wciąż słabo spisują się piłkarze Lechii. Gdańszczanie w trzech ostatnich meczach ligowych zdobyli zaledwie dwa punkty i z klubem rozstał się portugalski trener Joaquim Machado. Pod wodzą tymczasowego szkoleniowca Tomasza Unotna Lechia przegrała na wyjeździe z drugoligową Stalą Stalowa Wola 1:2.

Dla gospodarzy bramki zdobyli Dawid Kałat w 38. i Tomasz Płonka w 52. minucie. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem Piotra Grzelczaka niespełna kwadrans przed końcem spotkania.

Z drugoligowców awans wywalczyły jeszcze dwa zespoły. Błękitni Stargard Szczeciński wygrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 2:1, a Znicz Pruszków w Rzeszowie pokonał Stal 3:1. Teraz zmierzą się odpowiednio z GKS Tychy i Zagłębiem Lubin. Stal Stalowa Wola zagra natomiast ze Śląskiem Wrocław.

Pewne zwycięstwo odniosła Legia Warszawa. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 4:0, dzięki dwóm golom Miroslava Radovica oraz bramkom Ivicy Vrdoljaka i Jakuba Koseckiego. W kolejnej rundzie podopieczni trenera Henninga Berga zmierzą się z Pogonią Szczecin, która zwyciężyła w Ząbkach Dolcan 3:2. O sukcesie "Portowców" przesądziły dwie bramki Patryka Małeckiego w dogrywce.

Ostatni uczestnik 1/8 finału zostanie wyłoniony w czwartek. Chrobry Głogów podejmie Jagiellonię Białystok. Na zwycięzcę tej konfrontacji czeka Lech.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.