Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 16 listopada 2024 14:45
Reklama KD Market

Znany szpital Our Lady of Resurrection wystawiony na sprzedaż

Dobrze znany Polonii szpital Our Lady of the Resurection, który mieści się u zbiegu ulic Addison i Central w dzielnicy Portage Park, został wystawiony na sprzedaż. Chociaż w ostatnich latach dochody szpitala spadły, to jego właściciele z katolickiej grupy Presence Health są pewni, że zdołają go sprzedać.

/a> fot.Google Map


W ubiegłym roku szacowane na 9,8 mln dol. straty szpitala były o 2,7mln. dol. niższe niż w 2012. Poprawę uzyskano dzięki dość drastycznym cięciom wydatków. Decyzja o sprzedaży zapadła z chwilą, gdy na podstawie dotychczasowych wyników przewidziano na obecny rok straty rzędu 20 mln dolarów.

Wysunięta w październiku przez Presence Health propozycja zamknięcia szpitala i pozostawienia jedynie oddziału pogotowia ratunkowego spotkała się z gwałtownym sprzeciwem pracowników i lokalnych władz.

Radny 38. okręgu wyborczego Tim Cullerton twierdzi, że przedstawiciele Presence Health zapewniają, iż będą się starać, by nowy  właściciel utrzymał wszystkie wydziały szpitala i oferował pełny serwis medyczny.

Dyrektor wydziału kardiologicznego dr David Fishman jest zdania, że sprzedaż szpitala będzie korzystna dla pacjentów i pracowników. Fishman ma nadzieję, że nowi właściciele rozszerzą serwisy dla pacjentów.

Sprzedaż musi być zatwierdzona przez radę dyrektorów, (która zarządza dwunastoma katolickimi szpitalami w Chicago) oraz przez stanową komisję regulacyjną. Szef Presence Health Sandra Bruce informuje, że katolickie organizacje medyczne będą miały pierwszeństwo wśród potencjalnych nabywców. Ponadto będą lepiej widziane  propozycje od firm non-profit. Nowy  właściciel będzie zobowiązany do utrzymania 900 pracowników i dotychczasowego charakteru placówki.

Powodem finansowych kłopotów Our Lady of Resurrection jest spadek pacjentów przyjmowanych do szpitala i wysoka liczba nieubezpieczonych, którzy tu szukają pomocy medycznej. 80 proc. pacjentów korzysta z Medicare i Medicaid lub płaci za opiekę z własnej kieszeni.

Każdego roku na ostry dyżur w Our Lady of Resurrection trafia 47 tys. osób, blisko 9 tys. jest hospitalizowanych a 3,6 tys. przechodzi tam operacje. Portal DNAinfo podaje, że szpital został otwarty w 1955 roku.

(eg)
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama