Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 października 2024 13:13
Reklama KD Market

Starania o reformę imigracyjną

Chicago (Inf. wł.) – Po reformie opieki zdrowotnej przyszła kolej na imigracyjną. Jej zwolennicy zwiększają  naciski na ustawodawców  w Kongresie USA, by przyspieszyli prace nad reformą wadliwych przepisów. Deklarują poparcie dla tych parlamentarzystów w obydwu izbach, którzy opowiadają się za legalizacją obcokrajowców nieposiadających dokumentów pobytowych.


 


Wczoraj (8 bm.) w Bibliotece  Merchandise Mart odbyła się konferencja z udziałem byłego republikańskiego gubernatora Jima Edgara i przywódców sektora biznesowego, którzy w swoich wystąpieniach przedstawili argumenty, przekonujące, że reforma imigracyjna i legalizacja nieudokumentowanych są korzystne dla ekonomii Illinois. Około dwustu liderów biznesowych z naszego stanu utworzyło koalicję na rzecz naprawy obecnego systemu imigracyjnego. 


 


Jak stwierdzili mówcy, ekonomiści z obydwu krańców politycznego spektrum przyznają zgodnie, że reforma imigracyjna wzmocni gospodarkę Illinois.


 


Takiego zdania jest liberalny Economic Policy Institute i konserwatywny Cato Institute. Jak szacują specjaliści reforma imigracyjna – łącznie z legalizacją nielegalnych – przysporzy ekonomii kraju 1.5 biliona dolarów i dodatkowo skarbowi państwa 48 miliardów dolarów w podatkach. Sektor biznesowy potrzebuje  jak nigdy przedtem udostępnienia rynku milionom nowych konsumentów – uważają ekonomiści.


 


Współorganizatorem spotkania w Merchandise Mart była Stanowa Koalicja ds. Praw Imigrantów i Uchodźców (llinois Coalition for Immigrant and Refugee Richts).


 


W Weekend odbędą się jeszcze dwie inne imprezy na rzecz reformy imigracyjnej. Dziś (9 bm.) na ten temat będą dyskutowali pastorzy ewangelikalni. Warto dodać, że Kościół katolicki już dawno wyraził poparcie  dla reformy i legalizacji nieudokumentowanych.


 


Jutro (10 bm.) o godz.  10:30 rano w siedzibie Teamsters przy 1645 W. Jackson  Blvd. będzie miał miejsce wiec poparcia dla reformy i senatora Richarda Durbina, który rozpoczął starania na jej rzecz w Senacie USA.


 


(ao)


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama