Kilka lat minęło od kiedy je jadłam, oh pierwszy raz to kilkanaście lat, na urodzinach kuzyna. Jak te naleśniki z serem i pieczarkami smakowały niebiańsko. Teraz robię podobną wersję, ale korzystam z sera mozzarella, który jest nieco lżejszy niż żółty. Zapraszam do wypróbowania!
Czas przygotowania: 45 minut
Składniki na 10 sztuk:
Na naleśniki:
1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka mleka
1/2 szklanki wody gazowanej
2 jajka
Szczypta soli
1-2 łyżki oleju do ciasta
Na farsz:
400 g pieczarek
1 średnia cebula
200 g mozzarelli (startej)
1-2 łyżki masła do smażenia
Sól i pieprz do smaku
W misce wymieszaj mąkę, mleko, wodę gazowaną, jajka i szczyptę soli. Użyj trzepaczki lub miksera, aby uzyskać gładkie ciasto. Odstaw ciasto na około 15 minut, aby odpoczęło.
Rozgrzej patelnię z odrobiną oleju i smaż cienkie naleśniki na złoty kolor z obu stron. Odstaw na bok.
Pieczarki umyj, obierz i pokrój w cienkie plasterki. Cebulę drobno posiekaj. Na patelni rozpuść masło i podsmaż cebulę, aż stanie się szklista. Dodaj pieczarki i smaż, aż odparuje z nich woda, a będą delikatnie zrumienione. Dopraw solą i pieprzem do smaku.
Jeśli używasz mozzarelli w kawałku, zetrzyj ją na tarce. Na każdym naleśniku ułóż porcję farszu z pieczarek i posyp mozzarellą. Zwiń naleśniki w rulon lub złóż w kopertę. Gotowe naleśniki podsmaż na patelni, w takiej formie smakują najlepiej.
Smacznego!
Kasia Maciejewska

Piekę z pasją, gotuję z jeszcze większą, ale prawdziwą satysfakcję daje mi możliwość dzielenia się swoimi pomysłami. Co prawda ukończyłam studia z zakresu zarządzanie kadrami, jednak od kiedy pamiętam, świetnie zarządzałam produktami kuchennymi z niezłym efektem. Poza tym fotografuję. A dobre zdjęcie moich wypieków i potraw – to dopiero zabawa!
W przygotowaniu potraw oraz wypieków używam jedynie produktów bezglutenowych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Na łamach „Dziennika Związkowego” dzielę się z Wami przepisami dań obiadowych, przekąsek oraz słodkości. Obiecuję, że przepisy nie są skomplikowane, za to efekt gwarantowany.
Mam nadzieję, że poczujecie wiatr w żaglach i sami weźmiecie się do gotowania i pieczenia. Dzielcie się swoimi uwagami.
Zapraszam na smaczną przygodę! E-mail: malewypieki@gmail.com
Adres strony: malewypieki.pl
Fot. arch. Kasi Maciejewskiej