Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 15:25
Reklama KD Market

Śląskie. Sąd utrzymał w mocy decyzję o aresztowaniu twórcy Red is Bad

Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał w mocy decyzję o aresztowaniu na 90 dni twórcy marki Red is Bad Pawła Sz., który jest jednym z podejrzanych ws. nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS). Sąd nie uwzględnił w środę zażaleń obrońców Sz. w tej sprawie.
Śląskie. Sąd utrzymał w mocy decyzję o aresztowaniu twórcy Red is Bad
Sąd Okręgowy w Katowicach

Autor: Wikipedia.com

Informację o prawomocnym postanowieniu sądu przekazali po posiedzeniu reprezentujący Pawła Sz. mec. Bartosz Lewandowski i prok. Tomasz Tadla.

Paweł Sz. najprawdopodobniej przebywa poza granicami kraju, jest ścigany listem gończym. W warszawskim sądzie czaka na rozpoznanie wniosek o wydanie wobec Sz. listu żelaznego.

Prokuratura 22 sierpnia poinformowała, że w śledztwie w sprawie nieprawidłowości w RARS wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec b. szefa Agencji Michała K. i Pawła Sz. Chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Miejsce pobytu obu podejrzanych było nieznane.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód na wniosek prokuratora zgodził się wtedy na aresztowanie Michała K., co pozwoliło na wszczęcie jego poszukiwań listem gończym i wydanie za nim europejskiego nakazu aresztowania. 2 września K. został zatrzymany w Londynie. Polska zwróciła się o jego ekstradycję.

Sąd I instancji nie uwzględnił wówczas wniosku o areszt wobec Pawła Sz., uznając, że obawa matactwa w jego przypadku nie jest na tyle duża, aby konieczne było tymczasowe aresztowanie, zwłaszcza że podejrzany złożył wniosek o wydanie wobec niego listu żelaznego. Po zażaleniu prokuratury sąd okręgowy – inaczej niż sąd I instancji – kilka tygodni temu uznał, że w przypadku podejrzanego zachodzi obawa matactwa i ukrywania się, dlatego zdecydował o jego aresztowaniu. W środę inny skład katowickiego sądu okręgowego rozpoznawał zażalenie obrońcy na tamto postanowienie. Decyzję o aresztowaniu Pawła Sz. utrzymał w mocy. (PAP)


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama