środa, 25 września 2024 16:21

Piłkarska LM - awans FC Salzburg i FC Midtjylland z Polakami w składzie

Po porażkach z Bodoe/Glimt 0:1 i 1:4 Jagiellonia Białystok odpadła w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Polski klub zagra teraz w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Europy, a rywalem będzie lepszy zespół z pary Ajax Amsterdam - Panathinaikos Ateny. W pierwszym meczu w Atenach wygrał Ajax 1:0. Rewanż w Amsterdamie w czwartek.

Jeśli Jagiellonii uda się wyeliminować następnego rywala, trafi do fazy ligowej Ligi Europy. W przeciwnym razie wystąpi w tej fazie Ligi Konferencji.

O krok od awansu do fazy ligowej Champions League są natomiast dwie inne ekipy, które mają w składzie Polaków. FC Salzburg, w którego barwach całe spotkanie rozegrał we wtorek Kamil Piątkowski, zremisował na wyjeździe z Twente Enschede 3:3, ale pierwszy mecz wygrał 2:1. Przemysław Tytoń był rezerwowym bramkarzem drużyny z Holandii.

Remis w rewanżu wystarczył także ekipie Adama Buksy - FC Midtjylland. Mistrz Danii wygrał w ubiegłym tygodniu u siebie z Ferencvarosem 2:0, a rewanż w Budapeszcie zakończył się wynikiem 1:1. Polak, który trafił do siatki w pierwszym meczu, grał do 69. minuty.

Z kolei Fenerbahce Stambuł, w którym całe spotkanie rozegrał Sebastian Szymański, po porażce 0:1 w ubiegłym tygodniu wyrównało stan dwumeczu z Lille w 90. minucie, ale w dogrywce, w 116. minucie, straciło gola i odpadło z Champions League. Turecki zespół rywalizował w ścieżce ligowej, a z niej zespoły pokonane w 3. rundzie eliminacji LM trafiają bezpośrednio do fazy ligowej Ligi Europy.

W nie mniej dramatycznych okolicznościach odpadł też PAOK Saloniki Tomasza Kędziory. Po remisie 2:2 w pierwszym meczu, mistrz Grecji prowadził u siebie z Malmoe FF 3:2, ale goście doprowadzili do wyrównania w siódmej doliczonej minucie drugiej połowy, a następnie zdobyli zwycięskiego gola w dogrywce.

Dodatkowy czas potrzebny był także w rywalizacji Łudogorca Razgrad Jakuba Piotrowskiego z Karabachem Agdam. Drużyna z Bułgarii wygrała pierwszy mecz na wyjeździe 2:1, ale po 90 minutach rewanżu, w którym Polak grał do końca pierwszej połowy, to rywale prowadzili 3:2. W dogrywce goście rozwiali wszelkie wątpliwości i zwyciężyli 7:2 (w dwumeczu 8:4).

Mecze 4., decydującej rundy eliminacji LM zostaną rozegrane 20-21 oraz 27-28 sierpnia.Wyniki 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (* - awans): 13 sierpnia, wtorek

Wyniki 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (* - awans):

ścieżka mistrzowska

*Bodoe/Glimt (Norwegia) - Jagiellonia Białystok (Polska)     4:1 (2:1); pierwszy mecz 1:0

APOEL Nikozja (Cypr) - *Slovan Bratysława (Słowacja)         0:0; 0:2

PAOK Saloniki (Grecja) - *Malmoe FF (Szwecja)                3:4 po dogr. (3:3, 3:2); 2:2

Ferencvaros Budapeszt (Węgry) - *FC Midtjylland (Dania)      1:1 (1:0); 0:2

Łudogorec Razgrad (Bułgaria) - *Karabach Agdam (Azerbejdżan) 2:7 po dogr. (2:3, 2:3); 2:1

FCSB Bukareszt (Rumunia) - *Sparta Praga (Czechy)            2:3 (0:3); 1:1

Union Saint-Gilloise (Belgia) - *Slavia Praga (Czechy)       0:1 (0:0); 1:3

ścieżka ligowa

FC Twente Enschede (Holandia) - *FC Salzburg (Austria)       3:3 (1:2); 1:2

Fenerbahce Stambuł (Turcja) - *Lille (Francja)               1:1 po dogr. (1:0, 0:0); 1:2

Rangers FC (Szkocja) - *Dynamo Kijów (Ukraina)               0:2 (0:0); 1:1