niedziela, 29 września 2024 18:17

Liga NCAA - koszykarze Connecticut Huskies obronili tytuł

Koszykarze Connecticut Huskies po raz szósty zostali akademickimi mistrzami Stanów Zjednoczonych fot. Facebook/UConn Huskies

Koszykarze Connecticut Huskies zdobyli swój szósty tytuł mistrzów akademickiej ligi NCAA, a drugi z rzędu, pokonując w finale w Glendale drużynę Purdue Boilermakers 75:60. Podobnie jak przed rokiem wygrali wszystkie sześć meczów turnieju finałowego dwucyfrową różnicą.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Tristen Newton - 20 i Stephon Castle - 15, ale najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Zach Edey z ekipy Purdue - 37 punktów i 10 zbiórek.

W pierwszej połowie, wygranej przez Huskies 36:30, prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Po przerwie przewaga obrońców tytułu wzrosła do 18 punktów i do końca utrzymali bezpieczny dystans. Koszykarze z Connecticut w całym turnieju finałowym odnieśli sześć pewnych zwycięstw różnicą nie mniejszą niż 13 punktów.

"Uważam, że to najlepsza dwuletnia passa od bardzo, bardzo długiego czasu" - podkreślił trener Huskies, Dan Hurley. Poprzednio dwa razy z rzędu triumfowali w rozgrywkach akademickich Florida Gators - w 2006 i 2007 roku.

Poniedziałkowy mecz z trybun wielofunkcyjnego State Farm Stadium w Glendale w stanie Arizona obejrzało 74 423 widzów, o dwa tysiące więcej niż przed rokiem w Houston.

Ze względu na finał ligi NCAA nie rozgrywano w poniedziałek meczów NBA.