poniedziałek, 30 września 2024 06:42

Piłkarska LK - pogromcy Legii bliżej ćwierćfinału

Piłkarze Molde FK okazali się lepsi od Club Brugge fot. Ove Ekernavog/EPA-EFE/Shutterstock

Norweskie Molde FK, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Legię Warszawa, wygrało u siebie z Club Brugge 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Konferencji. W zespole gości zagrał Michał Skóraś. Rewanż - 14 marca.

Molde to "spadkowicz" z Ligi Europy, który z polską drużyną wygrał 3:2 i 3:0. Z kolei ekipa z Brugii od początku obecnej rywalizacji w Lidze Konferencji spisywała się bardzo dobrze. Wcześniej rozegrała 12 spotkań - Skóraś wystąpił w ośmiu i zdobył jednego gola - odnosząc dziewięć zwycięstw.

W czwartek były piłkarz Lecha Poznań również wystąpił w podstawowym składzie i nawet w szóstej minucie trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Grał do 73. minuty, gdy został zmieniony.

Prowadzenie Molde tuż przed przerwą dał Halldor Stenevik. W 84. minucie z rzutu karnego wyrównał Maxim De Cuyper, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił Fredrik Gulbrandsen, który w rywalizacji z Legią uzyskał strzelił cztery z sześciu bramek.

Goli nie było w ciekawie zapowiadającym się meczu Ajax Amsterdam - Aston Villa. Sędzia pokazał za to dwie czerwone kartki - w 83. minucie boisko musiał opuścić obrońca gości Ezri Konsa, a w 86. defensor miejscowych - Tristan Gooijer.

Od początku drugiej połowy w barwach ekipy z Birmingham grał Matty Cash, który spotkanie zakończył z żółtą kartką.

Sturm Graz Szymona Włodarczyka - grupowy rywal Rakowa Częstochowa w Lidze Europy - przegrał u siebie z Lille OSC 0:3. Polski piłkarz na boisko wszedł w 64. minucie. Spotkanie sędziował Bartosz Frankowski.

Blisko ćwierćfinału jest Sebastian Szymański i jego Fenerbahce. Turecka drużyna pokonała na wyjeździe Union Saint-Gilloise 3:0, a Polak grał do 77. minuty, gdy został zmieniony.

Natomiast PAOK Saloniki, z Tomaszem Kędziorą w składzie, uległ na wyjeździe Dinamu Zagrzeb 0:2.

W 1/8 finału występują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LK, oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji a "spadkowiczami" z Ligi Europy.

Finał obecnej edycji LK zaplanowano na 29 maja w Atenach.