środa, 2 października 2024 17:38

French Open - Djokovic pierwszym finalistą. Alcaraz pokonany

Novak Djokovic ma szansę wygrać po raz trzeci French Open fot. Caroline Blumberg/EPA-EFE/Shutterstock

Utytułowany Serb Novak Djokovic pokonał lidera światowego rankingu Hiszpana Carlosa Alcaraza 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 i awansował do finału turnieju tenisowego French Open w Paryżu. To jego 34. finał wielkoszlemowy, a siódmy na kortach w Paryżu.

Rywalem Serba w finale będzie rozstawiony z "czwórką" Norweg Casper Ruud, który pokonał Niemca Alexandra Zvereva (nr 22.) 6:4, 6:3, 6:0.

36-letni Djokovic dotychczas dwukrotnie triumfował we French Open - w 2016 i 2021 roku. Łącznie ma w dorobku 22 tytuły wielkoszlemowe w singlu, podobnie jak Rafael Nadal. Hiszpan, który rok temu po raz 14. triumfował w Paryżu, z powodu kontuzji nie broni tytułu.

Djokovic stanie więc w niedzielę przed szansą objęcia samodzielnego prowadzenia na liście wszech czasów.

Piątkowy półfinał z 20-letnim Alcarazem, uznawanym za następcę Nadala, zapowiadał się bardzo ciekawie. Mecz był zapowiadany jako "przedwczesny finał" i "pojedynek pokoleń".

Emocje było jednak tylko w dwóch pierwszych setach, później przewaga Djokovica nie podlegała już dyskusji.

W trzeciej partii, przy stanie 1:1, Hiszpan zaczął mieć problemy z prawą nogą. Prawdopodobnie zaczęły mu dokuczać skurcze bądź doznał kontuzji.

Po trzecim secie Alcaraz poszedł do szatni, przerwa trwała dość długo, ale wrócił na kort, aby dokończyć pojedynek.