Strona głównaSportPiłkarska LN - wymęczona wygrana Portugalii

Piłkarska LN – wymęczona wygrana Portugalii

-

Polscy piłkarze w 2. kolejce Ligi Narodów przegrali na wyjeździe z Chorwacją 0:1, a jedyną bramkę strzelił z rzutu wolnego Luka Modric, który w poniedziałek skończy 39 lat. W drugim meczu grupy A1 Portugalia wygrała w Lizbonie ze Szkocją 2:1, po golu 39-letniego Cristiano Ronaldo w 88. minucie.

W Lizbonie długo zanosiło się na niespodziankę. Już w siódmej minucie prowadzenie Szkotom dał Scott McTominay, a Portugalia wyrównała w 54. Wówczas 30. urodziny bramką uczcił Bruno Fernandes. Wygraną gospodarzom dał niezawodny Ronaldo. Był to jego 132. gol w 214. występie w narodowych barwach.

W tabeli z sześcioma punktami prowadzi Portugalia. Chorwacja i Polska mają po trzy. Biało-czerwoni na inaugurację pokonali na wyjeździe 3:2 Szkocję, która bez punktu zamyka zestawienie.

Kolejne spotkania grupy A1 zostaną rozegrane 12 października. Wtedy Polska podejmie lidera, a Chorwacja zmierzy się ze Szkocją. Trzy dni później dojdzie do rewanżów Polski z Chorwacją i Szkocji z Portugalią.

W grupie A4 z sześcioma punktami prowadzi Dania. Po wygranej 2:0 ze Szwajcarią, teraz w takim samym stosunku pokonała u siebie Serbię.

Dwa punkty mniej ma Hiszpania. Mistrzowie Europy w pierwszej kolejce zaliczyli falstart bezbramkowo remisując na wyjeździe z Serbią, ale teraz wygrali w Genewie ze Szwajcarią 4:1. Wynik już w czwartej minucie otworzył Joselu, a w 13. podwyższył Fabian Ruiz.

Szwajcaria nie zdołała odrobić straty, choć od 21. minuty grała z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartką ukarany został Robin Le Normand. Co prawda przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Zeki Amdouni, ale w ostatnim kwadransie z drugiego gola cieszył się Ruiz, a wynik ustalił Ferran Torres.

Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca). Lepsi z tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four.

Natomiast zespoły z ostatnich miejsc w grupach dywizji A spadną bezpośrednio do dywizji B, a drużyny z trzecich lokat w grupach dywizji A zagrają baraże z wicemistrzami grup dywizji B.

W niedzielę rywalizowano też w dwóch grupach dywizji C. W grupie C3 na czele z czterema punktami są Białoruś i Bułgaria. Po bezbramkowym remisie w meczu między sobą w pierwszej kolejce teraz obie ekipy odniosły zwycięstwa po 1:0 – Białoruś na wyjeździe z Luksemburgiem, a Bułgaria u siebie z Irlandią Północną.

W grupie C1 po sześć punktów mają Szwecja i Słowacja. Skandynawowie pokonali u siebie Estonię 3:0, a Słowacy, także na własnym obiekcie, wygrali z prowadzonym przez Fernando Santosa Azerbejdżanem 2:0.