REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKierowcyCoraz więcej pań za kierownicą osiemnastokołowców

Coraz więcej pań za kierownicą osiemnastokołowców

-

W Stanach Zjednoczonych, jak i wielu innych krajach, coraz więcej kobiet decyduje się na pracę jako kierowca ciężarówki. Panie chwalą sobie niezależność i swobodę za kółkiem 18-kołowców, a pracodawcy są zadowoleni, że kobiety kierowcy rzadziej niż mężczyźni podejmują ryzykowne decyzje podczas jazdy.

Panie stanowią już około 10 procent ogólnej liczby 3,05 miliona kierowców z zawodowym prawem jazdy CDL. Taki wzrost (w 2018 roku było to zaledwie 7 proc.) to dla wielu bardzo pozytywny trend, gdyż generalnie przyjmuje się, że panie są jednymi z najlepszych kierowców ciężarówek na amerykańskich drogach. Do takiej oceny przyczynia się fakt, że kobiety rzadziej podejmują ryzykowne decyzje podczas jazdy (w przeciwieństwie do mężczyzn), co przekłada się na mniejszą ilość wypadków, czyli zwiększone bezpieczeństwo.

REKLAMA

Organizacja kobiet w transporcie, Women in Trucking Association, WIT co miesiąc wybiera honorowego członka stowarzyszenia. We wrześniu zaszczyt ten przypadł Lehui Anderson. W wywiadzie udzielonym zaraz po nominacji Anderson stwierdziła, że najbardziej sobie ceni niezależność i swobodę, których doświadcza wykonując ten zawód. A wie, o czym mówi, bo za kierownicą czterdziestotonowych krążowników dróg spędziła już ponad 25 lat.

Anderson urodziła się na małej hawajskiej wysepce Moloka’l, ale jej rodzina przeprowadziła się na Alaskę, gdzie żyła głównie z rolnictwa, rybołówstwa oraz polowań. Wychowując się w otoczeniu „twardych facetów z Polinezji” szybko nauczyła się pokonywać liczne wyzwania, gdyż w tym towarzystwie nie było podziałów płciowych i wszyscy byli traktowani jednakowo. „Faceci mnie nie przerażają” – podsumowała Anderson.

Kiedy dzieci skończyły szkoły i wyprowadziły się, Anderson wraz z małżonkiem postanowiła, że ma dosyć monotonii codziennego życia i chce podróżować. Tak rozpoczęła karierę zawodowego kierowcy ciężarówki. Obecnie, mając ponad ćwierć wieku doświadczenia, nadal cieszy się wolnością, jaką daje jej jazda. Uważa, że to nie tylko zawód, ale również pasja, która rozwijała się latami poświęceń i miłości do otwartych przestrzeni i dróg.

Nowym adeptom tego niełatwego zawodu Anderson podpowiada, aby poszukiwali i wybierali pracodawcę, który priorytetowo traktuje bezpieczeństwo swoich kierowców (szczególnie jeśli jesteś kobietą w tym zawodzie ciągle jeszcze zdominowanym przez mężczyzn).

W komunikacie prasowym opublikowanym przez WIT można również przeczytać o największym wyzwaniu, jakie spotkało Anderson podczas pracy. W trakcie jednej ze swoich pierwszych tras nieświadomie wjechała w środek burzy śnieżnej, gdzie utknęła. Dodatkowo w ciężarówce popsuło się ogrzewanie. Dzięki doświadczeniu życia na Alasce udało jej się przetrwać, co pokazuje jej umiejętności radzenia sobie z wszelkimi przeciwnościami losu, pewność siebie oraz klasę.

W komunikacie podsumowano: „W świecie transportu, gdzie determinacja i wytrwałość prowadzą do sukcesu, Anderson jest symbolem siły i odporności. Jej droga z GP Transco to nie tylko przejechane mile, ale również przezwyciężanie trudności z niezłomną odwagą”.

Według WIT Anderson ucieleśnia ducha wytrwałości, który definiuje społeczność kobiet w transporcie. Jej historia inspiruje, wzbudza podziw oraz głęboki szacunek dla tych, którzy mają odwagę łamać bariery i przecierać nowe szlaki w świecie transportu.

W kontekście inspirującej historii Anderson, warto również zwrócić uwagę na polonijne kobiety, które jeżdżą ciężarówkami w USA. Stanowią one grupę, która inspiruje, otwierając nowe drogi dla przyszłych pokoleń kobiet w transporcie.

Ich odwaga, determinacja i zaangażowanie w tym zawodzie są nie tylko przykładem do naśladowania dla innych kobiet, ale również wkładem w rozwój branży transportowej w Stanach Zjednoczonych.

Od 15 do 21 września obchodzimy National Truck Driver Appreciation Week. Będzie okazja, aby podziękować kierowcom ciężarówek za ich wyjątkowo ciężką pracę i wkład w rozwój naszej gospodarki.

All About Trucks i TransLab już dziś bardzo Wam dziękuje, Panie i Panowie truckerzy, tradycyjnie życząc szerokiej i bezpiecznej drogi! We put Truckers first!

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS & TransLab! We put Truckers first!

REKLAMA

2088892452 views

REKLAMA

REKLAMA

2088892755 views

REKLAMA

REKLAMA

2090689215 views

REKLAMA

2088893038 views

REKLAMA

2088893184 views

REKLAMA

2088893328 views