REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisIllinois nie będzie Arizoną...

Illinois nie będzie Arizoną…

-

Chicago (Inf. wł.) – Stanowa Koalicja ds. Imigrantów i Uchodźców, znana jako ICIRR (Illinois Coalition for Immigrant and Refugee Rights), wyraziła wdzięczność i uznanie dla prawodawców stanowych, którzy nie dopuścili do zatwierdzenia dziesięciu antyimigracyjnych projektów ustawodawczych, wzorowanych na restrykcyjnych przepisach Arizony.

 

REKLAMA

Illinois różni się zdecydowanie od Arizony oraz innych antyimigracyjnych stanów i nie wprowadzi ustaw szerzących nienawiść – oświadczyła posłanka stanowa Lisa Hernandez (demokratka z 24. okręgu) podczas specjalnej konferencji prasowej, zwołanej przez ICIRR w poniedziałek 21 marca w Chicago Temple, przy 77 W. Washington w śródmieściu.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele różnych grup etnicznych i organizacji proimigracyjnych.

 

Juan Salgado, członek zarządu ICIRR i dyrektor wykonawczy Instytutu Progresywnych Latynosów, podziękował posłom stanowym, Hernandez i Gregowi Harrisowi (demokrata z 13. okręgu), za zastopowanie szkodliwych społecznie ustaw, które – jak stwierdził – miałyby negatywny wpływ na życie wszystkich imigrantów, w tym również tych o zalegalizowanym statusie, promowałyby dyskryminację rasową i etniczną, odebrałyby opiekę zdrowotną dzieciom, przekształciłyby Illinois w państwo policyjne i naraziłyby podatnika na  duże i zbędne wydatki.

 

Hernandez podkreśliła, że do identyfikacji i oddalenia antyimigracyjnych ustaw przyczynił się w głównej mierze Harris, a także akcje lobbingowe ICCIR.

 

Niedopuszczenie do zatwierdzenia ustaw jest równoznaczne z docenieniem wkładu imigrantów w życie społeczne Illinois oraz tego jak ważni są dla rozwoju ekonomicznego naszego stanu i całego kraju – uważa Hernandez.

 

Harris, przewodniczący izbowego Komitetu ds. Opieki Społecznej, wyraził zadowolenie, że zostały udaremnione ustawy, które z ludzi ciężko pracujących robią kozłów ofiarnych i obarczają ich winą za problemy ekonomiczne kraju. Jego zdaniem, musimy się przyjrzeć prawdziwym przyczynom kryzysu.

 

Ks. Larry Dowling z organizacji pn. Księża na Rzecz Sprawiedliwości dla Imigrantów zauważył, że 70 procent deportowanych nie jest przestępcami, ale członkami rodzin. Zaapelował o przeciwstawienie się nienawiści wobec społeczności imigranckich, które w oczach Boga są tak samo ważne, jak legalni mieszkańcy kraju.

 

Dyrektor wykonawczy ICIRR Joshua Holt – prowadzący poniedziałkowe spotkanie – wielokrotnie podkreślał konieczność aktywnego przeciwstawienia się antyimigracyjnej fali.

 

Alaa Mukahhal, przewodnicząca Rady Organizacji Islamskich w Metropolii Chicgowskiej, a także członek Ligi na Rzecz Sprawiedliwości dla Młodych Imigrantów, prosiła  o poparcie dla stanowej ustawy Illinois DREAM Act, wzorowanej na ustawie federalnej (o tej samej nazwie), która została odrzucona przez Kongres Stanów Zjednoczonych w grudniu 2010 roku, pomimo dziesięcioletnich starań o jej zatwierdzenie. Miała zapewnić legalizację pobytu zamerykanizowanym młodym ludziom, uczącym się i służącym w wojsku, którzy przybyli do USA z rodzicami jako małe dzieci.

 

W Illinois z DREAM Act skorzystałoby około 95 tys. młodzieży.

 

Stanowa wersja ustawy, sponsorowana przez demokratów – w Senacie Illinois (SB 2185) przez  senatora Johna Cullertona i w Izbie przez posła  Edwarda Acevedo – zapewniałaby młodym imigrantom rzetelną informację na temat możliwości edukacyjnych, stypendia na studia wyższe finansowane z prywatnych funduszy oraz certyfikaty zastępujące prawo jazdy i uzyskanie ubezpieczenia na samochód.

 

Tekst i zdjęcia:

Alicja Otap

REKLAMA

2090991440 views

REKLAMA

2090991740 views

REKLAMA

2092788200 views

REKLAMA

2090992023 views

REKLAMA

2090992169 views

REKLAMA

2090992313 views