Strona głównaSportPiłkarski PP – Jagiellonia kolejnym półfinalistą

Piłkarski PP – Jagiellonia kolejnym półfinalistą

-

Jagiellonia jest drugim zespołem, który awansował do półfinału Pucharu Polski fot.Facebook

Jagiellonia Białystok po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 nad pierwszoligową Odrą Opole awansowała do półfinału Pucharu Polskki. Pod koniec lutego dokonała tego Lechia Gdańsk. W środę broniąca trofeum Legia Warszawa zagra w Częstochowie z Rakowem.

Dla piłkarzy Jagiellonii ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski miał być powrotem na „właściwe” tory. W ekstraklasie aktualny wicemistrz kraju ostatnio rozczarowuje. W trzech poprzednich meczach drużyna Ireneusza Mamrota zdobyła zaledwie punkt (kolejno 0:1 z Cracovią, 2:2 z Górnikiem Zabrze, 0:2 ze Śląskiem Wrocław). W efekcie spadła na czwarte miejsce w tabeli, a do lidera Lechii Gdańsk traci już dziesięć punktów.

W pierwszej połowie spotkania z pierwszoligową Odrą Jagiellonia też nie zachwycała. Wprawdzie starała się, ale w tej części gry nie oddała żadnego celnego strzału.

Na początku drugiej połowy prowadzenie mogli objąć gospodarze. Po strzale znanego m.in. z Widzewa Łódź Mariusza Rybickiego i interwencji bramkarza Mariana Kelemena piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Później do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy dopięli swego w 73. minucie. Bardzo ładną bramkę zdobył wówczas Patryk Klimala. 20-letni napastnik – stojąc tyłem do bramki – podbił piłkę lewą nogą, szybko obrócił się i kopnął z powietrza prawą nogą. Mimo interwencji bramkarza Artura Krysiaka futbolówka wpadła do siatki.

Opolanie zaatakowali, próbowali odrobić straty. Byli bliscy m.in. w doliczonym czasie, po strzale Serafina Szoty, ale po chwili skuteczny kontratak przeprowadzili rywale. Guilherme Sitya podał prostopadle do Klimali, a napastnik Jagiellonii bez kłopotów wykorzystał sytuację sam na sam bramkarzem, ustalając wynik spotkania i zostając jego bohaterem.

Drużyna z Białegostoku jako druga zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Polski. Pod koniec lutego dokonała tego Lechia Gdańsk. W środę Raków Częstochowa podejmie Legię Warszawa, a w czwartek Puszcza Niepołomice zagra z Miedzią Legnica.